Ponad tysiąc osobistych przedmiotów Karla Lagerfelda trafi na licytacje

Książki, obrazy, zastawa stołowa, samochody, no i przede wszystkim ubrania i dodatki. Takie pamiątki po zmarłym kreatorze mody wystawi w grudniu na sprzedaż dom aukcyjny Sotheby's. Podczas kilku licytacji fani Karla Lagerfelda będą mogli kupić ponad tysiąc przedmiotów pochodzących z jego rezydencji.

Ponad tysiąc osobistych przedmiotów Karla Lagerfelda trafi na licytacje
fot. PAP/EPA

Jak twierdzą przedstawiciele domu aukcyjnego Sotheby's, grudniowe aukcje mają być hołdem dla geniuszu i wysublimowanego gustu legendarnego projektanta, który zmarł w lutym 2019 roku w wieku 85 lat. Na sprzedaż trafią przedmioty, które Lagerfeld zgromadził w swoich domach we Francji i Monako, co pozwoli zobaczyć, czym lubił się otaczać, a przez to nieco poznać jego prywatne życie.

Jedną z najciekawszych pamiątek na aukcji będzie portret Lagerfelda autorstwa japońskiego artysty Takashi Murakamiego. Pod młotek pójdą też trzy samochody marki Rolls Royce oraz przedmioty należące do Choupette - ukochanej kotki projektanta.

Ale centralnym punktem aukcji będą licytacje niezwykłych strojów projektanta. Lagerfeld słynął z nienagannego i starannie wypracowanego stylu, którego symbolem stały się sztywne kołnierzyki, białe koszule, dopasowane marynarki i ciemne okulary, oczywiście z kolekcji największych domów mody. Ważnym elementem jego stylizacji były też skórzane rękawiczki bez palców. Je także będzie można kupić.

Licytacje pamiątek po Lagerfeldzie odbędą się w Monako w dniach 3,4 i 5 grudnia oraz w Paryżu w dniach 14 i 15 grudnia. Wcześniej, bo już 26 listopada, ruszą dwie aukcje internetowe, które potrwają do 16 grudnia. (PAP Life)