Polsat pokaże ukraińską wersję serialu "Sługa narodu"

Zanim Wołodymyr Zełenski zajął się polityką, był aktorem i komikiem. Kulminacją jego kilkunastoletniej przygody z show-biznesem była główna rola w serialu komediowym „Sługa narodu”, która dała mu ogromną popularność i stała się trampoliną do prezydentury. Po wybuchu wojny na Ukrainie serialem zaczęły się interesować zagraniczne rynki, w tym Polska. W marcu wyemitowano polską wersję tej produkcji, z Marcinem Hycnarem w roli głównej. Natomiast od października na antenie Polsat Seriale będzie można oglądać oryginalną, ukraińską wersję "Sługi narodu".

Polsat pokaże ukraińską wersję serialu "Sługa narodu"
Wołodymyr Zełenski / fot. PAP/Vladyslav Musiienko

Serial "Sługa narodu", którego premierowe odcinki były emitowane od 2015 do 2019, doczekał się trzech sezonów i biła na Ukrainie rekordy popularności. Kolejnych serii nie realizowano, bo 21 kwietnia 2019 roku odtwórca roli głównej Wołodymyr Zełenski został wybrany na prezydenta Ukrainy. Tym samym serial stał się dla niego proroczy. Zełenski grał w nim bowiem nauczyciela historii z liceum, który nieoczekiwanie wygrywa wybory prezydenckie.

Polacy w końcu będą mieli szansę, by poznać oryginalną wersję serialu. Ukraińska odsłona "Sługi narodu", jak ogłosiła Telewizja Polsat, zadebiutuje na kanale Polsat Seriale we wtorek 3 października tego roku. Wtedy zostaną pokazane trzy pierwsze odcinki. W kolejne wtorkowe wieczory będą prezentowane po cztery odcinki tego międzynarodowego hitu. Pierwszy i drugi sezon liczą po 23 odcinki, trzeci składa się z trzech odcinków po 50 minut każdy.

Miłośników tego formatu ucieszy też informacja, że trwają prace nad drugim sezonem polskiej wersji "Sługi narodu", co ujawniono już w czerwcu. Jako prezydenta Ignacego Koniecznego znów zobaczymy Marcina Hycnara. Polsat nie podał jeszcze daty premiery nowych odcinków. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic