Informacje

Pojawił się zwiastun filmu "Ojciec" z Anthonym Hopkinsem i Olivią Colman

Dodano:
Pojawił się zwiastun filmu "Ojciec" z Anthonym Hopkinsem i Olivią Colman

Choć przyszłoroczna ceremonia rozdania Oscarów z pewnością różnić się będzie od dotychczasowych, jedno się nie zmienia. To oscarowe przewidywania, które zaczynają się im bliżej końca roku. Z powodu pandemii COVID-19 filmów ubiegających się o statuetki będzie z pewnością mniej, ale wraz z jesienią zaczynają pojawiać się tytuły, o których może być głośno w kontekście Oscarów. Takim filmem może być „Ojciec” z Anthonym Hopkinsem i Olivią Colman. Zadebiutował jego zwiastun.

To właśnie o Anthonym Hopkinsie mówi się w kontekście aktorskiego Oscara za sprawą roli w filmie „Ojciec”. Ta wydaje się być skrojona pod nagrody aktorskie. Hopkins wciela się tu bowiem w rolę cierpiącego na demencję tytułowego ojca. Często wielu aktorów powtarza, że duży wpływ na ich role ma to, z kim występują na ekranie. Hopkins nie mógł trafić lepiej. W filmie „Ojciec” partneruje mu nagrodzona Oscarem za występ w „Faworycie” Olivia Colman. Na koncie Hopkinsa też jest już jeden Oscar za rolę Hannibala Lectera w filmie „Milczenie owiec”.

„Wybitny. Bez wątpienia przejdzie do historii za sprawą jednego z największych występów ekranowych Hopkinsa” – pisze o filmie „Ojciec” recenzent „The Hollywood Reporter”. Wydarzenia w wyreżyserowanym przez Floriana Zellera filmie opowiedziane zostały z punktu widzenia tytułowej postaci granej przez Anthony’ego Hopkinsa. Za sprawą demencji, Anthony’emu, bo tak nosi na imię postać Hopkinsa, zaczyna mieszać się fikcja z rzeczywistością. Podejrzewa, że córka (Colman) wprowadziła się do jego mieszkania z niecnymi zamiarami.

Recenzenci, którzy już oglądali ten film, podkreślają, że Colman po raz kolejny stworzyła wybitną rolę. „Colman to dynamit!” – ocenia autor portalu „Screen Daily”. W pozostałych rolach w filmie wystąpili Rufus Sewell, Mark Gatiss, Olivia Williams oraz Imogen Poots.

Florian Zeller jest nie tylko reżyserem filmu "Ojciec", ale też razem z Christopherem Hamptonem napisał do niego scenariusz, który oparł na napisanej przez siebie sztuce teatralnej „Le Pere”. Film miał premierę w styczniu na festiwalu filmowym w Sundance. Teraz zobaczyć go mogą widzowie festiwali w Toronto i San Sebastian. Premiera kinowa planowana jest na przełom roku, choć to uzależnione będzie od sytuacji związanej z pandemią COVID-19. (PAP Life)

 • 00:27 Danny Elfman Medici Circus-Miracles Can Happen
 • 00:32 Ralph Vaughan Williams Fantazja na temat "Greensleeves"
 • 00:36 Felix Mendelssohn Sen Nocy Letniej (Intermezzo)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 336, Sunday, 22 November 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic