ON AIR
od 13:00 Czas przyszły zaprasza: Magdalena Juszczyk

Papież Franciszek spotkał się z reżyserem Martinem Scorsese

Papież Franciszek spotkał się w środę z amerykańskim reżyserem Martinem Scorsese - poinformował Watykan. 81-letni laureat Oscara był na audiencji generalnej Franciszka, a wcześniej spotkał się też z nim prywatnie; już po raz kolejny. W zeszłym roku Scorsese zapowiedział, że nakręci film o Jezusie.

Papież Franciszek spotkał się z reżyserem Martinem Scorsese
fot.PAP/Abaca

Papież i reżyser oraz producent filmowy spotykają się regularnie od 2018 roku. Wtedy Scorsese wziął udział we wspólnej debacie przedstawicieli pokolenia seniorów i młodzieży w Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Rzymie.

W środę rano filmowiec zasiadł w watykańskiej Auli Pawła VI wraz z kilkoma tysiącami uczestników audiencji generalnej i słuchał katechezy Franciszka na temat gniewu.

Przed audiencją rozmawiał z papieżem w gabinecie przy Auli.

Scorsese, który pracuje obecnie nad filmem o Jezusie, wyjaśnił w zeszłym roku, że w ten sposób postanowił odpowiedzieć na papieski apel skierowany do artystów, by go pokazać.

Jeden z najgłośniejszych jego filmów, to "Ostatnie kuszenie Chrystusa" z 1988 roku, który został źle przyjęty w Watykanie.

W 2016 roku reżyser nakręcił film "Milczenie", którego akcja rozgrywa się w XVII wieku w Japonii podczas prześladowań chrześcijan.

Vatican News przypomina, że Franciszka i reżysera łączy także zamiłowanie do twórczości Fiodora Dostojewskiego.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic