Informacje

Oscary bez mistrza ceremonii?

Dodano:
Oscary bez mistrza ceremonii?

zdj. ilustracyjne / Mohamed Osama / Alamy Stock Photo /PAP/EPA

Kto poprowadzi oscarową galę w Hollywood 24 lutego? Po tym jak z roli gospodarza zrezygnował komik Kevin Hart gala może odbyć się bez prowadzącego - pisze na swoich stronach "Variety". Taka sytuacja zdarzyłaby się po raz pierwszy od 30 lat.

W 1989 roku zamiast słynnego wstępnego monologu prowadzącego Oscary widzowie zobaczyli występ Rob'a Lowe'a, który zaśpiewał wersję "Proud Mary" w duecie z ... Królewną Śnieżką. Występ był wyjątkowo żenujący, a część członków Amerykańskiej Akademii Filmowej nie omieszkało o tym napisać w pełnych oburzenia listach do organizatorów oscarowej gali.Czasem galę oscarową, jak przypomina "Variety" prowadziło kilka osób. W 1958 roku byli to Bob Hope, Jack Lemmon, Rosalind Russell i ... głos Kaczora Donalda. W 1973 roku - Carol Burnett, Michael Caine, Charlton Heston i Rock Hudson, a w 1987 - Chevy Chase, Goldie Hawn and Paul "Krokodyl Dundee" Hogan. Po raz ostatni dwie osoby prowadziły galę w 2011 roku, byli to aktorzy James Franco i Anne Hathaway. Zapamiętamy tę galę jako jedną z najnudniejszych w historii.

W 2019 roku Kevin Hart nie będzie gospodarzem ceremonii wręczenia Oscarów. Aktor, producent filmowy i komik 7 grudnia 2018 zrezygnował z prowadzenia gali po tym, jak został oskarżony o homofobię. Kilka dni temu pojawiły się plotki, że komik został jednak namówiony przez Akademię. W środowym wywiadzie dla "Good Morning America" Hart temu zaprzeczył "Nie poprowadzę na pewno najbliższej gali. Nie wiem, co będzie w przyszłości" - mówił. Magazyn "Variety" sugeruje, że w tym roku nie będzie prowadzącego galę. Wręczający nagrody będą zapowiadani, a sama ceremonia ma być o wiele krótsza. Gala w Hollywood 24 lutego.

Katarzyna Sobiechowska-Szuchta RMF

 • 01:42 Felix Mendelssohn Koncert skrzypcowy e-moll op.64 (1)
 • 01:54 Wolfgang Amadeusz Mozart Symfonia nr 38 D-dur Praska (3)
 • 02:00 Jan Sebastian Bach VI Koncert Brandenburski B-dur (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 275, niedziela, 24 marca 2019
 • 1
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic