Opublikowano zwiastun filmu „Strażnicy Galaktyki 3”. Kogo James Gunn zagrał w odcinku świątecznym?

Okazuje się, że święta w produkcjach Marvela również są celebrowane. Film krótkometrażowy „Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta” zabiera nas na kolejne spotkanie z drużyną bohaterów. James Gunn zdradził, kogo zagrał w produkcji. Kolejna odsłona „Strażników Galaktyki” zadebiutuje w kinach w przyszłym roku. Zobaczcie zwiastun i poznajcie szczegóły dotyczące fabuły.

Opublikowano zwiastun filmu „Strażnicy Galaktyki 3”. Kogo James Gunn zagrał w odcinku świątecznym?
Fot.Disney/Materiały prasowe

Tanecznym krokiem

James Gunn, reżyser serii faktycznie pojawił się w świątecznych „Strażnikach Galaktyki”, a potwierdza to jego wypowiedź na Twitterze. Okazuje się bowiem, że Groot nie jest tylko i wyłącznie dziełem specjalistów od animacji. „Wcielił się” w niego sam Gunn, jednak tylko w sekwencji tańca. Dzięki zastosowaniu technologii motion capture, ruchy wykonywane przez reżysera zostały „połączone” z postacią Groota. W odcinku świątecznym bohater tańczy do dwóch chwytliwych piosenek.

Reżyser powtórzył tym samym swoją „rolę” ze „Strażników Galaktyki 2”, to właśnie on wykonuje taniec z sekwencji otwierającej film, w której widzimy małego Groota.

Powrót do własnej historii

Choć Strażnicy Galaktyki zdążyli się pojawić w ciągu kilku lat w serii “Avengers” czy „Thor:Miłość i grom”, to ich ostatni „solowy” film mogliśmy zobaczyć w 2017 roku. Wiadomo, że „Strażnicy Galaktyki 3” pojawią się na ekranie w 2023 roku. Twórca serii James Gunn po wielu problemach i apelach aktorów wrócił na stanowisko reżysera. Seria od początku miała być trylogią, dlatego trzecia część to zarazem ostatni film, w którym zobaczymy ekipę Strażników w znanym z poprzednich produkcji składzie. Oznacza to także, że w ewentualnej czwartej części na straży galaktyki stanęliby całkowicie nowi bohaterowie.

Powód do łez

Historia ukazana w „Strażnikach Galaktyki 3” dostarczy nam wielu wzruszeń. Karen Gillan (Nebula) i Pom Klementieff (Mantis) płakały podczas czytania scenariusza. Fabuła przyniesie widzom wiele skrajnych emocji, będzie dużo charakterystycznego dla serii humoru, ale także okazja do smutku. Możliwe, że podobnie jak w poprzedniej części, zginą ważne postacie.

Znani bohaterowie

Poznamy przeszłość Rocketa (Bradley Cooper), który w przeszłości był ofiarą licznych eksperymentów. Zobaczymy dużo młodszą wersję bohatera.

Powróci Gamora (Zoe Saldana), bohaterka została zabita przez Thanosa w filmie „Avengers:Wojna bez granic”. Jednak z „Avengers:Koniec gry” i usuniętej sceny wiemy, że druga wersja bohaterki, ta pochodząca z 2014 roku, przeżyła. Druga Gamora jest zasadniczo zupełnie inną postacią, która nie znała Strażników i nie nawiązała z nimi relacji.

Nowi wrogowie

Pojawi się również Adam Warlock (Will Poulter), zapowiedziany w scenie po napisach do drugiej części „Strażników”. To potężna postać, w filmie stworzona dzięki Ayeshy (Elizabeth Debicki). Warlock miał dysponować wystarczająco dużą siłą, by pokonać Strażników.

Kolejna wprowadzona w filmie postać to Herbert Wyndham (Chukwudi Iwuji). Znany jest także jako Mistrz ewolucji (ang.High Evolutionary). Był naukowcem specjalizującym się w genetyce, opętanym chęcią ulepszania organizmów, to kolejny wróg Strażników.

Film „Strażnicy Galaktyki 3” zobaczymy w kinach już 5 maja 2023 roku.

Judyta Nowak - RMF Classic

„Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta”. Dlaczego bohaterowie porwali Kevina Bacona?
Nowy krótkometrażowy film Marvela kilka dni temu pojawił się na platformie Disney+. „Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta” wprowadzają nas, na swój sposób, w bożonarodzeniowy nastrój. W produkcji pojawia się Kevin...

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic