ON AIR
od 14:00 Kino w roli głównej zaprasza: Magdalena Juszczyk

Opublikowano pierwszy zwiastun nowego filmu Yorgosa Lanthimosa

Duet reżysersko aktorski Yorgos Lanthimos - Emma Stone to gwarancja wysokojakościowego kina, co udowodnili już w swoich poprzednich wspólnych projektach, filmach „Faworyta” i „Biedne istoty”. Pochodzący z Grecji reżyser nie kazał długo czekać na swój kolejny film. Premiera „Kinds of Kindness” („Rodzaje uprzejmości”) z Emmą Stone w jednej z ról głównych zaplanowana została na 21 czerwca. Teraz można obejrzeć jej pierwszy zwiastun.

Opublikowano pierwszy zwiastun nowego filmu Yorgosa Lanthimosa
Emma Stone / fot.PAP/EPA

Emma Stone nie będzie jedyną gwiazdą, która powtórzy rolę w filmie Yorgosa Lanthimosa po udziale w ubiegłorocznych „Biednych istotach”. W obsadzie „Kinds of Kindness” znaleźli się jeszcze Margaret Qualley („Pewnego razu… w Hollywood”) i Willem Dafoe („Pluton”). Obok nich zagrają Jesse Plemmons („Irlandczyk”), Hong Chau („Wieloryb”), Joe Alwyn („Maria, królowa Szkotów”), Mamoudou Athie („Archiwum 81”) oraz Hunter Schafer („Euforia”).

Pierwsza zapowiedź filmu „Kinds of Kindness” ma charakter teasera, z którego trudno wywnioskować fabułę filmu. Pojawiają się w nim główne postaci filmu Lanthimosa oraz kilka dynamicznych ujęć. Zarówno sensacyjnych, jak i namiętnych. Jest też pies pijący przez słomkę, a wszystkiemu towarzyszy utwór „Sweet Dreams” duetu Eurythmics.

W oficjalnym opisie fabuły filmu „Kinds of Kindness” przytoczonym przez portal Variety czytamy: To trzyczęściowa baśń, której bohaterami są: mężczyzna bez wyboru, który próbuje przejąć kontrolę nad własnym życiem; policjant, który nie rozpoznaje swojej żony, która powróciła po tym, jak zaginęła na morzu; kobieta zdeterminowana do tego, by zostać duchowym przywódcą.

Scenariusz filmu napisali wspólnie Yorgos Lanthimos i jego stały współpracownik, Efthimis Filippou. „Kinds of Kindness” będzie miał premierę już 21 czerwca. Poprzedni film Lanthimosa, „Biedne istoty”, otrzymał aż jedenaście nominacji do Oscara, z czego cztery zamieniły się w statuetki. (PAP Life)

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic