Okrutna scena z 6. odcinka „Rodu smoka”. Nowa Rhaenyra upokorzona przez królową [WIDEO]

W szóstym odcinku „Rodu smoka” następuje kolejny przeskok czasowy. Młode Rhaenyrę i Alicent zastąpią ich starsze wersje grane przez Emmę D'Arcy i Olivię Cooke. HBO opublikowało scenę z czekającego na premierę epizodu.

Okrutna scena z 6. odcinka „Rodu smoka”. Nowa Rhaenyra upokorzona przez królową [WIDEO]
Fot.HBO Max/Materiały prasowe

Szósty odcinek „Rodu smoka” nosi tytuł „Księżniczka i królowa". Z opublikowanych przez HBO materiałów promocyjnych i jednej ze scen wynika, że relacje Alicent i Rhaenyry uległy gwałtownemu pogorszeniu. Mija 10 lat od ślubu księżniczki. Na krótkim wideo widzimy następczynię Żelaznego Tronu bezpośrednio po kolejnym porodzie. Rhaenyra w towarzystwie uradowanego męża Laenora udaje się z nowo narodzonym synem na rękach przed oblicze królowej. Choć nie mówi wprost do kogo idzie, z rozmowy małżonków i zachowania bohaterki jednoznacznie wynika, kto ją wezwał. Laenor jest zdziwiony wydanym przez Alicent rozkazem, postanawia jednak pomóc Rhaenyrze.

Stan zdrowia księżniczki nie jest dobry, jednak musi ona spełnić życzenie obecnej królowej. Macocha z oczywistych względów naraża Rhaenyrę na ból i cierpienie. W zwiastunie odcinka mogliśmy zobaczyć nastoletniego Aegona (Ty Tennant). Z kolei zmęczony życiem i schorowany król Viserys nie przypomina już energicznego człowieka, który potrafił sprzeciwić się doradcom i woli możnych.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic