Obsada „Diuny 2” znowu się powiększyła. Kogo w filmie zagra Léa Seydoux? Data premiery filmu

Nowa „Diuna” spodobała się widzom i krytykom, mało któremu filmowi udaje się zdobyć aż 6 Oscarów. Jak od dawna wiadomo, czeka nas kontynuacja losów Paula Atrydy. Kolejni aktorzy dołączają do obsady produkcji. W filmie pojawi się również Léa Seydoux.

Obsada „Diuny 2” znowu się powiększyła. Kogo w filmie zagra Léa Seydoux? Data premiery filmu
Fot.Chiabella James/Warner Bros./Materiały prasowe

Wielkie powroty

„Diunę” pokochały miliony widzów na całym świecie. Podobnie jak „Batman” z Robertem Pattinsonem, był to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich kilkunastu miesięcy.

Denis Villeneuve wyreżyseruje kontynuację historii Paula. Jak pewnie wszyscy pamiętają fabuła, teraz już zasadniczo filmowej serii, została oparta o sagę science fiction autorstwa Franka Herberta.

W kolejnej „Diunie” pojawią się bohaterowie znani z poprzedniej części: Paul Atryda (Timothée Chalamet), Chani (Zendaya), Lady Jessica (Rebecca Ferguson) oraz Stilgar (Javier Bardem).

Gwiazdorska obsada i postać Seydoux

Oczywiście, wraz z rozwojem fabuły filmu, możemy liczyć na występowanie nowych postaci. W związku z tym obsada również się powiększyła. Wiadomo, że w „Diunie 2” zagrają, ku radości wielu, Austin Butler (Feyd-Rauth, siostrzeniec barona Vladimira Harkonnena) i Christopher Walken (Imperator Shaddam IV).

Ponadto Florence Pugh zagra księżniczkę Irulanę, czytelnicy prozy Herberta z pewnością wiedzą, że kobieta poślubiła Paula Atrydę. Było to jednak małżeństwo polityczne. Nawet, jeśli księżniczka liczyła na miłość ze strony męża, to ten uczuciem potrafił obdarzyć jedynie Chani.

Pozostaje jednak pytanie, kogo zagra Léa Seydoux? Jak podaje „Deadline”, aktorka wcieli się w Margot Fenring. Podobnie jak matka Paula, należy ona do zakonu Bene Gesserit. Jej mąż jest przyjacielem Shaddama IV.   

„Diuna” - wydarzenia

Fabuła serii rozgrywa się na kilka tysięcy lat po upadku znanej nam cywilizacji. Głównym bohaterem, a przynajmniej na obecnym etapie historii, jest książę Paul Atryda. To członek ważnego rodu, który otrzymuje od Imperatora we władanie jedną z planet. Pustynna Arrakis, nazywana również Diuną, jest niezwykle istotnym miejscem. To właśnie na niej znajdują się bogate złoża przyprawy, która pozwala na podróże po galaktyce. Z drugiej strony substancja wpływa również na rozwój zdolności parapsychicznych osoby, która ją zażyje. Paul wraz z matką Jessicą i ojcem Leto ruszają do nowego domu, jednak na ich życie czyha okrutny ród Harkonnenów. A to jedynie początek historii.

Premiera filmu

Prace nad „Diuną 2” rozpoczną się latem 2022 roku. Wytwórnia Warner Bros. podała konkretną datę premiery filmu. Zadebiutuje on w kinach 23 października 2023 roku. Za kamerą ponownie stanie Denis Villeneuve.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic