Nowy zwiastun „The Last of Us” pokazuje mroczną wizję przyszłości. Kiedy serial zadebiutuje na platformie HBO?

Opublikowano nowy zwiastun serialu „The Last of Us”. Produkcja na podstawie popularnej gry wideo pokaże nam niezwykle ponurą wizję przyszłości. Podano przybliżoną datę premiery serialu.

Nowy zwiastun „The Last of Us” pokazuje mroczną wizję przyszłości. Kiedy serial zadebiutuje na platformie HBO?
Fot.HBO/Materiały prasowe

Historia upadku i nadziei

Fabuła serialu została oparta na popularnej grze wideo „The Last of Us". Wydarzenia w niej przedstawione rozgrywają się dwadzieścia lat po upadku cywilizacji. Joel, w tej roli Pedro Pascal, jeden z ocalałych, który niejedną walkę już w życiu stoczył, dostaje nowe zadanie. Teraz ma przemycić Ellie, graną przez Bellę Ramsey. To 14-letnia dziewczynka znajdująca się w strefie kwarantanny. Szybka robota, z którą Joel łatwo by sobie poradził, przeradza się w coś zupełnie innego. Jak to w takich sytuacjach bywa, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Bohaterów czeka niebezpieczna podróż przez Stany Zjednoczone, podczas której liczyć będą mogli tylko na siebie. Brak zaufania, nieostrożność oznaczają dla nich marny koniec.

Doborowa obsada

W serialu wystąpią: Pedro Pascal (Joel), Bella Ramsey (Ellie), Gabriel Luna (Tommy), Anna Torv (Tess), Nico Parker (Sarah), Murray Bartlett (Frank), Nick Offerman (Bill), Storm Reid (Riley), Merle Dandridge (Marlene), Jeffrey Pierce (Perry), Lamar Johnson (Henry), Keivonn Woodard (Sam), Graham Greene (Marlon), Elaine Miles (Florence), a także Ashley Johnson oraz Troy Baker.

Co ciekawe, Ashley Johnson i Troy Baker wcześniej użyczyli głosu Ellie i Joelowi w grach: „The Last of Us” i „The Last od Us II”.

O twórcach „The Last of Us”

Scenariusz do „The Last of Us” stworzyli Craig Mazin i Neil Druckmann. Mazin pracował wcześniej przy innej produkcji HBO – „Czarnobyl”. Serial zebrał świetne recenzje i, mimo że debiutował w 2019 roku, po zakończeniu „Gry o tron”, wciąż w wielu rankingach popularności zajmuje pierwsze miejsce.

Z kolei Neil Druckmann to jeden z twórców gry „The Last of Us”.

Data premiery

Informację o potencjalnej dacie premiery serialu podał Casey Bloys, dyrektor programowy HBO. Zgodnie z jego słowami „The Last of Us” zobaczymy na początku 2023 roku.

Pedro Pascal, wcielający się w Joela, obiecał, że serial będzie w dużym stopniu wierny temu, co działo się w grze wideo. 

Pierwszy sezon „The Last of Us" składa się z 10 odcinków. Każdy z nich dysponował budżetem w wysokości 10 milionów dolarów.


Czy znasz już RMF Classic+?

To nasza unikatowa platforma radiowa łącząca ofertę stacji RMF Classic z czterema równolegle nadawanymi audycjami muzycznymi do wyboru, podcastami premium i muzyką bez reklam tylko dla subskrybentów.

To pierwsza tego typu platforma w Polsce – sprawdź na www.rmfclassic.pl/plus i dołącz do tysięcy użytkowników! Wypróbuj przez 30 dni bezpłatnie.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic