Informacje

Nowy film dokumentalny Leonarda DiCaprio

Dodano:
Nowy film dokumentalny Leonarda DiCaprio

fot.PAP/EPA

Za filmem dokumentalnym "Lód płonie", który przedstawia nowe rozwiązania problemu zmian klimatycznych, stoi Leonardo DiCaprio. Jest jego narratorem i producentem. Dokument jest już dostępny w polskiej wersji językowej na jednej z platform streamingowych.

Dokument HBO "Lód płonie" miał swoją światową prapremierę podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie został pokazany w oficjalnej selekcji. Film wyreżyserowany został przez Leilę Conners, a jego producentami są Leonardo DiCaprio, George DiCaprio (ojciec Leonarda) i Mathew Schmid.

11 lat temu Leila Conners i Leonardo DiCaprio pracowali wspólnie nad filmem "Za pięć dwunasta", który ostrzegał przed konsekwencjami zmian klimatycznych. Ich kolejny wspólny projekt "Lód płonie" przedstawia wyniki zaawansowanych badań, które leżą u podstaw nowoczesnej klimatologii oraz nowatorskie rozwiązania ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

"Moi partnerzy i ja nakręciliśmy dokument Lód płonie, żeby oddać głos naukowcom i badaczom, którzy wytrwale pracują, aby zatrzymać zmiany klimatyczne" - podkreśla producent i narrator filmu Leonardo DiCaprio.

"Chcieliśmy zrobić film, który pokazuje piękno naszej planety i bardzo potrzebne nam rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii i technologii sekwestracji dwutlenku węgla. Chcieliśmy pokazać nie tylko, ile możemy stracić, jeśli będziemy trwać w samozadowoleniu i nie będziemy podejmować żadnych działań, ale przede wszystkim przekonać wszystkich, że dzięki zaangażowanym naukowcom możemy skutecznie walczyć ze zmianami klimatycznymi. Mam nadzieję, że nasz film zachęci widzów do podjęcia działań na rzecz ochrony naszej pięknej planety" - mówi DiCaprio.

W dokumencie zobaczymy zdjęcia nakręcone na całym świecie - na Alasce, w Kalifornii, Connecticut, Kolorado, Szwajcarii, na Islandii i Kostaryce.

"Lód płonie" dostępny jest już w HBO GO. Premiera na antenie HBO odbędzie się 4 lipca. (PAP Life)

 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic