Informacje

"Niewiarygodne" - od Pulitzera do serialu

Dodano:
"Niewiarygodne" - od Pulitzera do serialu

fot.PAP/EPA

Policyjne pościgi za złoczyńcą już nie wystarczą. Twórcy seriali kryminalnych coraz zręczniej wciągają widzów w przerażające historie. Przykładem niech będzie serial "Niewiarygodne", który już niebawem zostanie wyemitowany na platformie Netflix.

Punktem wyjścia dla serialu "Niewiarygodne" jest nagrodzony Pulitzerem artykuł "An Unbelievable Story of Rape".

Gdy Marie Adler, w tej roli Kaitlyn Dever, zgłasza napaść na tle seksualnym, jej zeznania zaczynają budzić w śledczych wątpliwości, w końcu nastolatka zostaje oskarżona o kłamstwo. Historia wydaje się być niewiarygodna. W tym czasie, w oddalonym o kilkaset kilometrów mieście, śledztwo w sprawie podobnych ataków rozpoczynają Grace Rasmussen i Karen Duvall. Prawdopodobnie Marie jest jedną z ofiar seryjnego gwałciciela.

"Niewiarygodne to jeden z najbardziej brutalnych programów telewizyjnych, jakie kiedykolwiek oglądałam. Choć nie ma tam żadnej przemocy" - przyznaje na łamach "The Telegraph" Amy Jones.

Serial zdaje się nie tylko odkrywać kulisy śledztwa, wciąga w składanie porozrzucanych puzzli, pokazuje z jednaj strony pewną determinację, z drugiej zaś upadek i zwątpienie. Losy Marie to surowy obraz i próba ukazania tego, co czuje ofiara, szczególnie, jeśli jej krzywda w oczach innych wydaje się niewiarygodna. Krytycy zwracają uwagę, że serial pozbawiony jest oczywistej brutalności, a równocześnie jest nią przepełniony.

"Napaść na tle seksualnym to trudny, delikatny temat, który zbyt wiele seriali i filmów wykorzystuje. Dramatyzowanie, leniwe, rutynowe, może podważyć powagę tematu i wyrządzić prawdziwą krzywdę ludziom, którzy doświadczyli traumy w realnym życiu. Dzięki kreatywnemu podejściu twórców i znakomitej obsadzie serial Niewiarygodne traktuje temat z należną powagą i szacunkiem. A równocześnie opowiada niesamowitą historię" - czytamy na łamach "Rolling Stone".

W rolach głównych zobaczymy: Toni Collette, Merritt Wever, Kaitlyn Dever, Danielle Macdonald. Serial będzie miał swoją premierę 13 września. (PAP Life)

 • 06:55 Lana Del Rey Young And Beautiful
 • 06:59 Randy Edelman Lee Hoi Chuen's Love
 • 07:02 Edvard Grieg Peer Gynt I suita (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 302, Sunday, 12 January 2020
 • 1
  Krzysztof Zalewski
  Kurier
  Kurier
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic