Od słowa do słowa

Słuchaj już w poniedziałek od 14:00
Zaprasza Katarzyna Hnat

„Od słowa do słowa” – magazyn literacko-naukowy, pełen ciekawostek, informacji i rozmów o słowach i języku, nowościach wydawniczych, książkach rozwojowych, wydarzeniach, ludziach i miejscach, które warto odwiedzić.

W każdy poniedziałek od 14.00-18.00.

Katarzyna Hnat

Zapraszam!


Kamil Janicki – „Wawel. Biografia.”

W kolejne odsłonie programu „Od słowa do słowa” naszym gościem był Kamil Janicki – historyk, publicysta, autor porywających biografii kobiet, jak np.: „Damy Władysława Jagiełły”, czy „Damy złotego wieku”.
Tym razem rozmawiać będziemy o biografii nie osób, tylko miejsca, a dokładnie Wawelu.
Książka „Wawel. Biografia” – opisuje ludzi i życie na wzgórzu wawelskim, od samych jego początków, aż do czasów II wojny światowej.
Z publikacji dowiemy się choćby, jak to było z tym smokiem wawelskim, ile kosztowały trony, którędy uciekał Henryk Walezy, czy jaki dystans musiał pokonać król, by odwiedzić królową w jej sypialni.
Z Kamilem Janickim, autorem biografii Wawelu rozmawiała Katarzyna Hnat.

posłuchaj Kamil Janicki – „Wawel. Biografia.”

Marta Bartosik - "Kraina emocji"

W magazynie "Od słowa do słowa" dziś rozmowa z Martą Bartosik, autorką książki "Kraina emocji". Mówić będziemy o tym, jak radzić sobie z emocjami nas samych, ale też jak pomóc naszym dzieciom w trudnych dla nich momentach, zwłaszcza z początkiem roku szkolnego.

posłuchaj Marta Bartosik - "Kraina emocji"
Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic