ON AIR
od 13:00 Café Classic zaprasza: Marta Kubala

Niemcy zrealizują własną wersję serialu „Euforia”

Popularny serial stacji HBO z Zendayą w roli głównej doczeka się kolejnej, niemieckiej wersji. Będzie to zarazem trzecia realizacja tego formatu wymyślonego przez izraelskich twórców Rona Leshema i Daphnę Levin. Niemiecką wersję „Euforii” zrealizuje firma produkcyjna Zeitsprung Pictures („Lieber Thomas”).

Niemcy zrealizują własną wersję serialu „Euforia”
Fot.PAP/EPA/DAVID SWANSON

„Serial „Euforia” to jeden z największych i najbardziej popularnych formatów. Jesteśmy szczęśliwi, że przygotujemy niemiecką adaptację tej unikalnej opowieści o wchodzeniu w dorosłość. Zrobimy to razem ze wspaniałymi scenarzystami: Jonasem Lindtem i Pauliną Lorenz. Mocno wierzymy w to, że uniwersalne problemy, z jakimi mierzy się tzw. generacja Z, muszą zostać opowiedziane w bardzo specyficzny sposób z perspektywy niemieckich nastolatków. Mowa o poszukiwaniu własnej tożsamości, zdrowiu psychicznym, nałogach i seksualności” – mówią Michael Souvignier i Lennart Pohlig z Zeitsprung Pictures cytowani przez portal „Variety”, który jako pierwszy podał informację o nowej wersji „Euforii”.

Oryginalna „Euforia” nadawana była w latach 2012-2013 na antenie izraelskiego kanału HOT. Później amerykańską adaptację serialu przygotowało HBO. Ta produkcja, w której występują m.in. Zendaya, Jacob Elordi i Sydney Sweeney, okazała się wielkim sukcesem. Aktualnie w przygotowaniu jest jej trzeci sezon. Na tym jednak się nie skończy, bo niemieckie studio Zeitsprung Pictures ogłosiło właśnie, że zrealizuje własną wersję tego serialu.

„Jesteśmy szczęśliwi, że ogromny sukces +Euforii+ będzie rozbrzmiewał w kolejnym zakątku świata. Jesteśmy podekscytowani nową współpracą. Nie przestaniemy tworzyć wysokojakościowych treści, które przynoszą dumę Izraelowi wśród miejscowych i zagranicznych widzów” – skomentowali tę informację przedstawiciele stacji HOT.

„Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że +Euforia+ to wyjątkowy serial, który odbije się szerokim echem poza rynkiem izraelskim. W realny sposób dotyka doświadczeń młodych ludzi, co zostało podkreślone w surowym i wciągającym remake’u HBO. Choć niepokojący, często trafia w gusta nastolatków na całym świecie. Nie możemy się doczekać nowej perspektywy, jaką pokaże młodym widzom niemiecka wersja tego serialu” – oświadczył Hadas Mozes Lichtenstein z firmy ADD Content, która jest dystrybutorem serialu. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic