Nie żyje scenarzystka i producentka serialu „Beverly Hills 90210” Jessica Klein

W sobotę 13 sierpnia w swoim domu w Beverly Hills zmarła Jessica Klein, producentka i scenarzystka słynnego serialu „Beverly Hills 90210” Jessica Klein. Miała 66 lat. Informację o śmierci artystki potwierdziła jej córka Shira Rose, która przekazała, że jej mama zmarła w otoczeniu swoich największych fanów, czyli najbliższej rodziny. Powodem śmierci Klein był rak trzustki.

Nie żyje scenarzystka i producentka serialu „Beverly Hills 90210” Jessica Klein
Fot.PAP/Photoshot

Jak przypomina portal „Variety”, po przeprowadzce do Los Angeles pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, Jessica Klein poślubiła Steve’a Wassermana. Byli parą nie tylko w życiu prywatnym, ale też zawodowym - razem tworzyli scenariusze. Oboje współpracowali jako scenarzyści i producenci wykonawczy serialu „Beverly Hills 90210”, który stał się ich przepustką do dalszej przygody z telewizją.

Jako scenarzystka, Jessica Klein pracowała przy takich serialach jak m.in. „Mancuso, FBI”, „Przystanek Alaska”, „As the World Turns” czy „One Life to Live” z 2013 roku, który był ostatnim w jej dorobku scenarzystki. Jak podaje portal „IMDb”, pracując przy „Beverly Hills 90210”, Klein napisała scenariusze 30 odcinków tego serialu.

Jessica Klein przyszła na świat 14 marca 1956 roku na Manhattanie. Jej matka pracowała w służbie zdrowia, a ojciec był współzałożycielem firmy Barton’s Candy. Klein ukończyła studia na kierunku psychologii i stosunków społecznych, a potem przeniosła się do Los Angeles, gdzie jeszcze przed poznaniem Wassermana pracowała przy „Ulicy Sezamkowej”. Po śmierci męża, który odszedł w wieku zaledwie 45 lat w 1998 roku, Klein w 2000 roku poślubiła malarza Isaaca Levenbrowna.

Od 2011 roku Klein i Levenbrown mieszkali w stanie Wirginia, a Klein prowadziła zajęcia z pisania scenariuszy na Uniwersytecie Drexler. Po śmierci Levenbrowna powróciła do Los Angeles, gdzie mieszkała do końca życia. Pozostawiła w żałobie brata, córkę, trójkę adoptowanych dzieci i sześcioro wnucząt. (PAP Life)

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic