Nicole Kidman otrzyma od Amerykańskiego Instytutu Filmowego nagrodę za całokształt twórczości

Słynna australijska aktorka wkrótce powiększy swoją kolekcję prestiżowych trofeów. Amerykański Instytut Filmowy poinformował właśnie o tym, że uhonoruje gwiazdę nagrodą za całokształt twórczości. „Nicole Kidman od dziesięcioleci oczarowuje publiczność śmiałością swojego artyzmu i blaskiem prawdziwej ikony ekranu” – czytamy w oświadczeniu tej instytucji.

Nicole Kidman otrzyma od Amerykańskiego Instytutu Filmowego nagrodę za całokształt twórczości
Fot.PAP/EPA/Isaac Esquivel

Nicole Kidman to niewątpliwie jedna z najsłynniejszych i najbardziej cenionych hollywoodzkich aktorek. Australijska gwiazda małego i dużego ekranu przez lata stworzyła wiele niezapomnianych kreacji, za które przyznano jej liczne nagrody, m.in. aż pięć Złotych Globów, statuetkę BAFTA, Nagrodę Specjalną 70. Festiwalu w Cannes, Srebrnego Niedźwiedzia oraz Oscara, którego otrzymała za pierwszoplanową rolę w słynnym dramacie „Godziny”.

Niebawem do tych wyróżnień gwiazda dołączy kolejne. Jak poinformował właśnie Amerykański Instytut Filmowy, Kidman została laureatkę przyznawanej przez tę instytucję nagrody za całokształt twórczości. Statuetkę aktorka odbierze podczas uroczystej dorocznej gali AFI Life Achievement Award Tribute, która odbędzie się 10 czerwca 2023 roku w Dolby Theatre w Hollywood. W tym roku nagroda powędrowała do legendy kina Julie Andrews, a w minionych latach przyznano ją m.in. Denzelowi Washingtonowi, George’owi Clooneyowi i Diane Keaton.

„Nicole Kidman od dziesięcioleci oczarowuje publiczność śmiałością swojego artyzmu i blaskiem prawdziwej ikony ekranu. Jest odważna zarówno w podejmowaniu twórczych decyzji, jak i w każdym swoim występie. Zyskała reputację dzięki niezwykłemu talentowi, zaangażowaniu w rzemiosło i owocnej współpracy z wybitnymi filmowcami, takimi jak Jane Campion, Sofia Coppola, Baz Luhrmann, Anthony Minghella, Sydney Pollack, Lars von Trier czy Stanley Kubrick. Wręczenie jej nagrody Life Achievement Award to dla nas zaszczyt” – powiedziała w oświadczeniu Kathleen Kennedy, przewodnicząca Rady Powierniczej Amerykańskiego Instytutu Filmowego. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic