ON AIR
od 14:00 Kino w roli głównej zaprasza: Magdalena Juszczyk

Nicole Kidman gwiazdą nowego serialu kryminalnego Netfliksa „Para idealna”

Netflix zekranizuje bestsellerową powieść kryminalną „Para idealna”, pióra Amerykanki Elin Hilderbrand. W serialu o tym samym tytule, w jedną z wiodących postaci wcieli się Nicole Kidman.

Nicole Kidman gwiazdą nowego serialu kryminalnego Netfliksa „Para idealna”
Nicole Kidman /fot.PAP/ EPA/Isaac Esquivel

Poza australijską laureatką Oscara w obsadzie znaleźli się Liev Schreiber, Meghann Fahy („Biały Lotos”), Dakota Fanning („Wojna światów”), Jack Reynor („Młodzi przebojowi”) i Eve Hewson („Co kryją jej oczy”). Jak dowiedział się serwis Deadline, za kamerą stanie Susanne Bier, która współpracowała wcześniej z Nicole Kidman przy serialu HBO „Od nowa”. Obraz „W lepszym świecie” (2010) przyniósł tej Dunce Oscara i Złoty Glob dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Powieść „Para idealna” ukazała się w Polsce w 2020 r., dwa lata po tym, jak miała premierę anglojęzyczna wersja. W polskim opisie kryminału przeczytać możemy: „To wciągająca wakacyjna powieść, która dzieje się na Nantucket, wspaniałej wyspie z bajecznie bogatymi mieszkańcami. Trudno sobie więc wyobrazić lepsze miejsce na organizację wesela Celeste i Benjiego. Uroczystość musi być perfekcyjna, dlatego rodzicie pana młodego nie szczędzą pieniędzy. Chcą mieć pewność, że wszystko będzie idealne – tak jak idealna jest młoda para. Jednak im bliżej ślubu, tym więcej wątpliwości. Kilka godzin przed uroczystością w porcie zostaje znalezione ciało pierwszej druhny. Podejrzani są wszyscy. Każdy ma jakieś sekrety. Co się stanie, gdy głęboko skrywane tajemnice wyjdą na światło dzienne?”.

Początkowo nad sześcioodcinkowym serialem pracował koncern medialny Fox, ale rok temu projekt trafił pod banderę Netfliksa.

Jeśli chodzi o nadchodzące widowiska z udziałem Kidman, niebawem światło dzienne ujrzą „Aquaman i zaginione królestwo” (powtórzy rolę matki Aquamana, Atlanny), thriller Amazona „Holland, Michigan” i komedia romantyczna Netfliksa „A Family Affair”. (PAP Life)

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic