Informacje

Netflix zamówił serialowy prequel „Wiedźmina”

Dodano:
Netflix zamówił serialowy prequel „Wiedźmina”

fot. PAP/Tomasz Gzell

„The Witcher: Blood Origin” – taki tytuł nosić będzie sześcioodcinkowy serial limitowany, umiejscowiony w uniwersum „Wiedźmina”. Opowie historię pierwszego na świecie wiedźmina. Zdjęcia do serialu realizowane będą w Wielkiej Brytanii.

Akcja sześcioodcinkowego „The Witcher: Blood Origin” umiejscowiona zostanie w świecie elfów i opowie historię, która rozgrywa się 1200 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu „Wiedźmin”. Będzie to zaginioną w czasie opowieść o pochodzeniu pierwszego wiedźmina. Skupi się na wydarzeniach, które doprowadziły do kluczowego „połączenia się sfer”, w wyniku którego świat potworów, ludzi i elfów połączył się w jedność.

Showrunnerem serialu oraz jego producentem wykonawczym będzie Declan de Barra. Funkcję jednej z producentek serialu pełnić będzie też showrunnerka „Wiedźmina”, Lauren Schmidt Hissirich. Twórca książkowego „Wiedźmina”, Andrzej Sapkowski, zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z firmy Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

„Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany tym, że mogę opowiedzieć historię +The Witcher: Blood Origin+. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina, nurtowało mnie pytanie: Jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi? Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń” – mówi cytowany przez Netflix Declan de Barra.

„Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem „The Witcher: Blood Origin”. To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum” – dodaje Hissirich.

„To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów” – cieszy się Andrzej Sapkowski. (PAP Life)

 • 11:21 Maurice Ravel Pawana na śmierć Infantki
 • 11:28 Johann Strauss II Eljen a Magyar!
 • 11:31 The Middle East Blood
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 342, Sunday, 17 January 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic