Informacje

Netflix po raz pierwszy zamówi seriale u rosyjskich producentów

Dodano:
Netflix po raz pierwszy zamówi seriale u rosyjskich producentów

fot.PAP/EPA

Amerykański serwis streamingowy Netflix zacznie zamawiać seriale u producentów rosyjskich i podpisał już pierwszą umowę - na współczesną ekranizację "Anny Kareniny". Do tej pory serwis nie składał zamówień u producentów z Rosji, a jedynie kupował od nich gotowe seriale.

Netflix omawia z producentami rosyjskimi cztery-pięć projektów - podał w poniedziałek dziennik "Kommiersant". Serwis podpisał umowę z rosyjskim studiem 1-2-3 Production, należącym do grupy Gazprom Media, na współczesną ekranizację powieści Lwa Tołstoja "Anna Karenina".

Kolejny serial prawdopodobnie wyprodukuje studio filmowe Russkoje, które na stałe współpracuje z państwową telewizją Kanał 1. Ma to być serial dramatyczny rozgrywający się w latach 90. XX wieku, a więc w okresie po rozpadzie ZSRR. Reżyserką serialu będzie Daria Żuk, artystka z Białorusi, która w 2018 roku zdobyła szeroki rozgłos swym reżyserskim debiutem - filmem "Kryształ".

Według "Kommiersanta" Netflix nastawił się na inwestowanie na rynku rosyjskim i tworzenie produkcji specjalnie na ten rynek. W 2020 roku serwis zawarł umowę o partnerstwie z firmą rosyjską, która teraz występuje jako jego operator w Rosji. W pierwszym półroczu 2020 roku udział Netfliksa na rosyjskim rynku serwisów filmowych wynosił tylko 3 proc., ale w 2021 roku może wzrosnąć do 10 procent.

Producenci spodziewają się, że wejście amerykańskiego giganta na rynek produkcji w Rosji zaostrzy konkurencję o producentów, reżyserów, operatorów i scenarzystów, którzy będą mogli zdobyć międzynarodowe uznanie. Krajowe kanały telewizyjne i serwisy streamingowe mogą stracić przez to najlepszych artystów.

Z Moskwy Anna Wróbel

 • 11:17 Alexandre Desplat The Imitation Game
 • 11:25 Giuseppe Verdi Traviata (Libiamo)
 • 11:28 Rafał Blechacz, Fryderyk Chopin Prelude in Db major Opus 28 No.15 (Deszczowe)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 357, Sunday, 9 May 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic