ON AIR
od 13:00 Czas przyszły zaprasza: Magdalena Juszczyk

Netflix opublikował oficjalny zwiastun drugiej części ostatniego sezonu „The Crown”

Wielkimi krokami zbliża się premiera ostatnich odcinków szóstego sezonu serialu „The Crown”, które będą jednocześnie zamknięciem tej opowieści o losach królowej Elżbiety II i jej rodziny. O tym, co czeka miłośników tej sagi Netfliksa, można się przekonać, oglądając opublikowany właśnie zwiastun.

Netflix opublikował oficjalny zwiastun drugiej części ostatniego sezonu „The Crown”
Netflix

Pierwsze cztery odcinki finałowego sezonu skupiły się na wydarzeniach związanych z ostatnimi latami życia księżnej Diany. Licząca sześć odcinków druga część tej serii opowie o tym, co wydarzyło się po tragicznej śmierci "Królowej Ludzkich Serc". Jak wynika ze zwiastuna, twórcy skupili się na tym, jak z żałobą po stracie matki radzili sobie jej synowie. W trudniejszej sytuacji był nastoletni William, który po uroczystościach pogrzebowych musi wrócić do szkoły w Eton, gdzie musi mierzyć się z niezdrowym zainteresowaniem rówieśników. W szóstym sezonie widzowie zobaczą też kulisy jego studiów na Uniwersytecie St. Andrew i początek związku z Kate Middleton.

Wśród wydarzeń, które pokazano w ostatnich odcinkach "The Crown", znalazła się też metamorfoza księżniczki Małgorzaty, która po udarze wprowadza drastyczne zmiany w swoim dotychczasowym stylu życia. Szybko się jednak okazuje, że na to jest już za późno. Jej stan zdrowia stale się pogarsza, a kolejny udar - w lutym 2002 roku - okazuje się zabójczy. Miesiąc później umiera królowa Matka. Strata dwóch bliskich osób jest poważnym ciosem dla królowej Elżbiety II, która przygotowuje się do obchodów Złotego Jubileuszu. W wieńczących serial "The Crown" odcinki widzowie zobaczą też kulisy przygotowań do ślubu księcia Karola i Camilli Parker-Bowles, na który musiała wydać zgodę królowa. Twórcy skupili się też na losach innego następcy tronu, księcia Williama, który po wielu zawirowaniach ostatecznie postanawia pobrać się z Kate.

Główne role w ostatnich sześciu odcinkach "The Crown" zagrali Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Jonathan Pryce (książe Filip), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Dominic West (książe Karol), Claudia Harrison (księżniczka Anna) oraz Olivia Williams (Camilla Parker Bowles). Oprócz nich zobaczymy: Bertiego Carvela (Tony Blair), Eda McVeya (książe William), Luthera Forda (książe Harry) i Meg Bellamy (Kate Middleton).

Serial "The Crown" jest emitowany na Netfliksie od 2016 roku. Jest jedną z najchętniej oglądanych i najczęściej nagradzanych produkcji tego serwisu - zdobył m.in. 27 nominacji do nagrody BAFTA, 19 nominacji do Złotego Globu (z których 7 zakończyło się zwycięstwem) i 69 nominacji do nagrody Emmy (z których 21 przyniosło statuetkę). Finałowe odcinki będzie można oglądać od 14 grudnia. i będzie zwieńczeniem sześciu sezonów jednego z największych hitów Netflixa.

PAP Life

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic