Informacje

Na sprzedaż wystawiono stuletni dom, w którym mieszkał Marlon Brando

Dodano:
Na sprzedaż wystawiono stuletni dom, w którym mieszkał Marlon Brando

fot.PAP/EPA

Lokalizacja idealna: w malowniczym paśmie Santa Monica Mountains, niecały kilometr od słynnego hotelu Chateau Marmont przy Bulwarze Wschodzącego Słońca. Cena – ponad 4 miliony dolarów.

Czteropiętrowy dom przy krętej i stromej uliczce Laurel View spodoba się miłośnikom starego kina oraz architektury inspirowanej stylem neogotyckim. Wkomponowany w pasmo górskie budynek przypomina bowiem zamek. Za sprawą zaokrąglonych ścian i sufitów oraz tzw. łuków przyporowych, pomieszczenia wyglądają jak komnaty, a na piętra wiedzie kręta klatka schodowa umiejscowiona w wieży.

Dom zbudowano w 1926 roku według projektu Adolphusa Fredericka Leichta – architekta modnego wśród ówczesnych celebrytów oraz bogatych nowojorczyków osiedlających się w enklawach: Los Feliz, Hancock Park i Hollywood Hills. W latach 40. mieszkała w nim tancerka i aktorka Ann Miller, po niej Marlon Brando. To tutaj gwiazdor dał pokaz gry na bongosach w programie Edwarda R. Murrowa „Person to Person”, gdy zdobył Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie „Na nabrzeżach”. Przy okazji wspomniał, że miejsce jest „bardzo przyjemne do życia”. Zwłaszcza w ciepłe noce, gdy nad wzgórzami hula pustynny wiatr (archiwalny zapis można obejrzeć na YouTube, po wpisaniu do wyszukiwarki: „Marlon Brando - April 1, 1955”).

Rezydencja z czterema sypialniami i pięcioma łazienkami oferowana jest jako jednorodzinna. Nie ma basenu ani spa, ale posiada kwatery dla służby i tarasy, z których rozciąga się widok na Los Angeles. Obecnie można ją kupić za minimum 4 miliony dwieście dziewięćdziesiąt tysięcy dolarów. W sprzedaży pośredniczy hollywoodzka agencja Compass. (PAP Life)

 • 01:10 Felix Mendelssohn Sen Nocy Letniej (Scherzo)
 • 01:15 Patrick Doyle Merida's Home
 • 01:16 Renata Przemyk, Igor Herbut Kochana
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 348, Sunday, 28 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic