Na aukcję trafią kostiumy i rekwizyty, których używał w filmach Sylvester Stallone

Firma Julien's Auctions ogłosiła, że 5 grudnia rozpocznie się aukcja „Property from the Life and Career of Sylvester Stallone”. Fani hollywoodzkiego gwiazdora będą mogli na wylicytować na niej rzeczy, których aktor używał na planie swoich filmów. Do kupienia będą m.in. rękawice i ochraniacz na zęby z filmu "Rocky III", buty z "Creeda", noże i opaska z serii filmów o Rambo oraz zeszyty z notatkami Stallone'a.

Na aukcję trafią kostiumy i rekwizyty, których używał w filmach Sylvester Stallone
fot. PAP/EPA

Aukcja potrwa 6 dni i będzie w czym wybierać, bo pojawi się na niej około 500 przedmiotów. Jak zaznaczył prezes firmy Julien's Auctions, wszystkie pochodzą z osobistej kolekcji aktora. Na stronie domu aukcyjnego pojawiła się już wstępna lista tych pamiątek. Znalazły się na niej m.in.: wypełnione pomysłami na fabułę pierwszych czterech filmów z klasycznej serii „Rocky” notatniki Sly’a, jego rękawice bokserskie i ochraniacz na zęby używane na planie filmu „Rocky III” oraz w serii „Creed”, buty treningowe z filmu „Rocky Balboa”, akrylowy wyświetlacz shadowbox z pamiątkowymi spodenkami bokserskimi Rocky’ego, a także buty bokserskie Air Jordan z serii „Creed”.

Ci zaś, którzy nad Rocky’ego przedkładają Johna Rambo, będą mogli przed Bożym Narodzeniem zaopatrzyć w m.in.: kolekcję noży używanych na planie trzech pierwszych filmów tej serii, kołczan ze strzałami z „Rambo II” i opaskę noszoną przez głównego bohatera w tymże filmie, jego worek podróżny, naszyjnik z krzyżem oraz buty i maczetę z „Rambo: Ostatnia krew”.

Z innych pamiątek filmowych Stallone’a na uwagę zasługują: oryginalny kostium z „Sędziego Dredda”, który został zaprojektowany przez Gianniego Versace, mundur szeryfa z filmu „Cop Land” czy więzienny drelich z „Planu ucieczki”. Sporo jest również gadżetów z serii filmów „Niezniszczalni”. Są to głównie akcesoria bojowe Barney’a Rossa, w którego wciela się Sly.

Przedmioty, które trafią na tę „epicką aukcję” - jak ją określił Darren Julien - można do 24 września oglądać w londyńskiej Mall Galleries. Później, od 29 listopada do 3 grudnia, będą pokazywane w domu aukcyjnym Julien's Auctions w kalifornijskim Culver City. (PAP Life)