ON AIR
od 10:00 Wakacyjny Atlas Polski zaprasza: Marta Kubala

Mr. Big powraca do serialu, mimo początkowych wątpliwości

Już wiadomo, że w kontynuacji kultowego serialu "Seks w wielkim mieście" na małym ekranie ponownie zobaczymy Mr. Biga, choć jak przyznał sam aktor, Chris Noth, jego udział w produkcji stał pod znakiem zapytania. "Nie czułem, że mam coś do zaoferowania w tej roli” – powiedział aktor.

Mr. Big powraca do serialu, mimo początkowych wątpliwości
Chris Noth /fot.PAP/ EPA/TRACEY NEARMY

Wielokrotnie to on dostarczał serialowej Carrie Bradshaw inspiracji do jej kolejnych felietonów, stając się jednym z powodów jej sercowych rozterek. Trudno byłoby sobie wyobrazić "Seks w wielkim mieście" bez Mr. Biga. Zapewne tej postaci brakowałoby również w reboocie serialu, nad którym właśnie rozpoczęły się prace. Chris Noth, którego doskonale pamiętamy z serialu zdradził, że początkowo nie był pewien, czy wniesie coś wartościowego i nowego do roli Mr. Biga, która ponownie przypadła mu w udziale.

"To były trochę kreatywne negocjacje, ponieważ naprawdę nie czułem, że znów mam coś do zaoferowania w tej roli” – powiedział Noth w wywiadzie dla "Yahoo!". Na szczęście scenariusz okazał się na tyle kuszący, że Noth nie był w stanie odmówić propozycji, którą złożył mu producent wykonawczy Michael Patrick King.

"King jest po prostu niesamowitym pisarzem i ma niesamowite, kreatywne pomysły. Kiedy się spotkaliśmy i rozmawialiśmy o potencjale tego, co możemy zrobić z tą postacią, byłem kupiony" – przyznał.

Reboot "Seksu w wielkim mieście", który nosi tytuł "And Just Like That…" będzie 10-odcinkowym serialem, transmitowanym na HBO Max. Obecnie w Nowym Jorku trwają zdjęcia do nowej odsłony kultowego serialu. Chociaż Kim Cattrall odmówiła powtórzenia swojej fantastycznej roli Samanthy Jones, w kontynuacji serialu pojawi się wielu dobrze znanych aktorów, w tym Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis w swoich rolach nie zabraknie Carrie Bradshaw, Mirandy Hobbes i Charlotte York Goldenblatt. Powrócą także Willie Garson, Mario Cantone, David Eigenberg i Evan Handler. Na ekranie nie zabraknie również Johna Corbetta serialowego Aidana Shaw. (PAP Life)