Informacje

Monica Bellucci gotowa zagrać u Pawlikowskiego

Dodano:
Monica Bellucci gotowa zagrać u Pawlikowskiego

fot.PAP/EPA

Uchodząca za ideał kobiecości, ikona kina Monica Bellucci niedawno oglądała "Zimną wojnę" i jest zachwycona tym filmem. Gotowa byłaby zagrać w kolejnym obrazie Pawła Pawlikowskiego, bo lubi pracować z reżyserami, przy których czuje, że się rozwija.

Monica Bellucci chętnie angażuje się w niebanalne produkcje. Filmy w języku francuskim, angielskim, włoskim to już dla niej za mało. Ostatnio grała po serbsku w filmie Emira Kusturicy ("Na mlecznej drodze"), zgłębiła też perski, by móc zagrać w irańskim obrazie ("Czas nosorożca"). Pasjonuje ją oglądanie życia z różnych perspektyw, ważne jest dla niej, by nowe role pozwalały się jej rozwijać.

A czy chciałby zagrać u Pawła Pawlikowskiego? "Oczywiście! Lubię pracować z reżyserami, przy których czuję, że się rozwijam, a to mogłaby być taka sytuacja" - deklaruje Bellucci w wywiadzie, jakiego udzieliła magazynowi "Uroda Życia". Przyznała, że ma świeżo w pamięci film "Zimna wojna". "Piękna, wspaniale opowiedziana historia" - podsumowała dzieło Pawlikowskiego. Kilka lat wcześniej aktorka podziwiała jego poprzedni film - "Idę".

W "Zimnej wojnie" odnalazła własne przeżycia, chociaż wychowała się w zupełnie innych czasach, innym miejscu niż bohaterowie tej opowieści. "Doskonale znam to ciągłe bycie w ruchu, potrzebę ucieczki do lepszego świata, marzenie o tym, że gdzieś indziej jest lepiej, że stać mnie na więcej, niż daje mi miejsce, w którym się urodziłem" - mówi.

Bellucci wychowywała się w Citta di Castello, małym miasteczku w Umbrii, w środkowych Włoszech. "Lubiłam spędzać czas z rodzicami, przy książkach, jednocześnie myślami byłam zawsze dalej niż podwórko. Czułam się w dzieciństwie bardzo wygodnie, bezpiecznie, ale było mi też dosyć nudno. Wszyscy dookoła wszystko o sobie wiedzieli, codzienność pamiętam jako bardzo przewidywalną. A ja chciałam być wolna, nieograniczona przestrzenią, którą znam na pamięć. I ostatecznie miałam dużo szczęścia, że udało mi się tak wcześnie zacząć pracę modelki" - wspomina włoska gwiazda. (PAP Life)

 • 10:03 Aram Chaczaturian Gopak ze suity baletowej Gayane
 • 10:09 Mark Orton Fear of the South
 • 10:13 Gheorghe Zamfir The Lonely Shepherd
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 278, Sunday, 14 April 2019
 • 1
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic