ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

„Miodowe lata”. Powstanie nowa wersja serialu, będącego pierwowzorem polskiej produkcji

Stacja CBS przygotowuje nową wersję sitcomu z 1955 roku zatytułowanego „The Honeymooners”, w którym w rolach głównych występowali Jackie Gleason, Audrey Meadows, Art Carney oraz Joyce Randolph. W Polsce serial ten bardziej znany jest z tego, że był pierwowzorem „Miodowych lat” z Cezarym Żakiem i Arturem Barcisiem. Reboot wyprodukuje studio Two Shakes należące do Damona Wayansa Jra i Kamerona Tarlowa.

„Miodowe lata”. Powstanie nowa wersja serialu, będącego pierwowzorem polskiej produkcji
Artur Barciś i Cezary Żak/fot.Przemek Wierzchowski/PAP

Pierwowzory Krawczyka i Norka

Nadawany tylko przez jeden sezon w latach 1955-1956 serial „The Honeymooners” powstał na podstawie serii skeczów prezentowanych w programie „The Jackie Gleason Show”. Gleason wcielał się w nim w rolę kierowcy autobusu Ralpha Kramdena, który wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, kanalarzem Edem Nortonem, wymyślali nowe sposoby na wzbogacenie się.

Poważne zmiany?

Planowana nowa wersja serialu „The Honeymooners” określana jest mianem „feministycznej”. Można zatem przypuszczać, że fabuła serialu zostanie „odwrócona” i pierwsze skrzypce grać będą w nim kobiety. W lakonicznym opisie tego rebootu czytamy, że bohaterką serialu będzie świeżo upieczona żona Ruth, która wraz z mężem Alexem robi wszystko, by ich małżeństwo było partnerskie pod każdym względem.

Zdobywca nagród

Jak informuje portal „Deadline”, scenariusz pilotowego odcinka pisze Lindsey Shockley („Miszmasz”), a wyreżyseruje go Kelly Park („Grace i Frankie”). Nie wiadomo, kto zagra główne role. Występujący w oryginalnym serialu Art Carney za rolę kanalarza Eda Nortona otrzymał pięć statuetek Emmy. Jedną za rolę w serialu, a pozostałe cztery za kolejne sezony „The Jackie Gleason Show”.

Różne wersje

W 2005 roku powstała już filmowa wersja serialu „The Honeymooners”. Wyreżyserowana przez Johna Schultza „Bardzo długa podróż poślubna” dostała jednak fatalne recenzje. W rolach głównych wystąpili w niej Cedric the Entertainer, Mike Epps, Gabrielle Union oraz Regina Hall. Oprócz polskiej wersji serialu powstały też wersje fińska, szwedzka, holenderska, indonezyjska, kanadyjska oraz duńska. (PAP Life)