Informacje

Matthew McConaughey nie wyklucza, że będzie kandydował na gubernatora Teksasu

Dodano:
Matthew McConaughey nie wyklucza, że będzie kandydował na gubernatora Teksasu

fot.PAP/EPA

Promując w mediach swoją autobiografię, Matthew McConaughey został zapytany, czy zamierza kandydować na jakiś urząd polityczny, choćby na gubernatora swojego rodzinnego stanu, czyli Teksasu. „Nie wiem. To nie zależałoby ode mnie. To zależałoby bardziej od ludzi, niż ode mnie” – odpowiedział niejednoznacznie.

„W dzisiejszych czasach polityka wydaje mi się czymś zepsutym. Jeśli by jednak przedefiniowała swoje cele, byłbym nią dużo bardziej zainteresowany” – stwierdził McConaughey w radiowej audycji „The Hugh Hewitt Show”. „Nie wiem co prawda, jak dużo można rzeczywiście zrobić w polityce i nie wiem też, czy polityka jest tym obszarem, w którym mógłbym osiągnąć to, do czego jestem najlepiej predestynowany” – wyliczył swoje wątpliwości 51-latek.

W telewizyjnym programie „The Late Show With Stephen Colbert” doprecyzował, że bynajmniej nie zamierza zająć się polityką już teraz. W tej chwili najważniejsze jest dla niego bycie liderem różnych akcji charytatywnych. Ma już ich wiele na koncie. Na przykład trzy lata temu rozdał kilka tysięcy mrożonych indyków potrzebującym rodzinom z okazji Święta Dziękczynienia, a rok temu przygotowywał posiłki dla strażaków, którzy walczyli z szalejącymi w Kalifornii pożarami.

McConaughey mieszka obecnie w stolicy Teksasu, Austin razem ze swoją żoną, modelką Camilą Alves i trojgiem dzieci. Od wybuchu pandemii koronawirusa towarzyszy im 88-letnia matka aktora, Kay.

W drugiej połowie października ukazała się autobiografia aktora pt. „Greenlights”. Opowiada w niej o swojej przemianie z niegrzecznego chłopca w odpowiedzialnego męża i rodzica. I niczego nie ukrywa. Nawet tego, że jego ojciec zmarł uprawiając seks z jego matką.

Gdyby McConaughey zdecydował się na karierę polityczną, mógłby pójść śladami Ronalda Reagana, aktora filmów klasy B, który najpierw został gubernatorem Kalifornii, a później prezydentem USA. Gubernatorem Kalifornii był również gwiazdor kina akcji Arnold Schwarzenegger. (PAP Life)

 • 15:36 Nino Rota The Godfather - Love Theme
 • 15:43 Leszek Możdżer Cała jesteś w skowronkach
 • 15:45 Ben Foster Hidden Kingdoms (Opening Titles)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 337, Sunday, 29 November 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Billie Eilish, Finneas...
  No Time To Die
  No Time To Die
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic