Martha Stewart zerwała z Anthonym Hopkinsem przez „Milczenie owiec”

Jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata w najnowszym wywiadzie opowiedziała o kulisach rozstania z Anthonym Hopkinsem. Stewart ujawniła, że postanowiła zakończyć ten związek po obejrzeniu filmu „Milczenie owiec”, w którym Hopkins wcielił się w seryjnego mordercę zjadającego swe ofiary.

Martha Stewart zerwała z Anthonym Hopkinsem przez „Milczenie owiec”
Martha Stewart/fot John Angelillo/PAP/Newscom

Nagrody i uznanie

Martha Stewart i Anthony Hopkins przed wieloma laty byli parą. Ich związek nie przetrwał jednak próby czasu. Jak się okazuje, powodem rozstania był występ hollywoodzkiego gwiazdora w „Milczeniu owiec”. Za rolę Hannibala Lectera Hopkins otrzymał pierwszą w karierze statuetkę Oscara, a także nagrodę BAFTA, Saturna i nominację do Złotego Globu. Rola osadzonego w więziennym centrum psychiatrycznym mordercy i kanibala, który pomaga młodej agentce FBI w rozwikłaniu sprawy serii zabójstw, pozostaje jedną z najbardziej kultowych kreacji aktorskich w dziejach kina. Choć film dał Hopkinsowi ogromne uznanie widzów i krytyków, to wywołał też spore komplikacje w jego życiu osobistym.

Wielka miłość i jej koniec

Goszcząc w programie „The Ellen DeGeneres Show”, Stewart została zapytana o to, czy krążące swego czasu plotki na temat przyczyny rozstania z gwiazdorem „Piętna” i „Czerwonego smoka” są prawdziwe. Słynna pisarka i ekspertka od amerykańskiego stylu życia ujawniła, że rzeczywiście zerwała z aktorem po obejrzeniu „Milczenia owiec”. Postać Lectera tak nią wstrząsnęła, że nie potrafiła oddzielić bohatera filmu od grającego go aktora. „Umawiałam się kiedyś z Anthonym Hopkinsem, ale musiałam zakończyć tę relację. Zerwałam z nim, ponieważ nie mogłam przestać o nim myśleć jako o Hannibalu Lecterze” – wyznała Stewart.

I dodała, że szczególnie przerażająca była dla niej wizja wyjazdu z Hopkinsem do posiadłości zlokalizowanej na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. „Mam ogromny dom w Maine, który znajduje się na stuakrowej działce w lesie. Sam w sobie jest dość przerażający. Nie potrafiłam wyobrazić sobie, że zabieram tam Anthony’ego. Mogłam myśleć tylko o tym, jak siedzi przy stole i zajada się, wiesz czym…” – wyjaśniła gwiazda, nawiązując do upodobań kulinarnych bohatera „Milczenia owiec”.

Wcześniejsze związki

Stewart przez 29 lat była żoną amerykańskiego wydawcy Andrewa Stewarta, z którym rozwiodła się w 1990 roku. Później spotykała się m.in. ze znanym dziennikarzem Larrym Kingiem i miliarderem Charlesem Simonyim, który odpowiada za stworzenie takich programów, jak Word czy Excel. W grudniu celebrytka ujawniła, że znalazła nową miłość, ale nazwisko wybranka postanowiła zachować w tajemnicy. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic