Informacje

Margot Robbie zagra Barbie

Dodano:
Margot Robbie zagra Barbie

fot.PAP/EPA

Australijska aktorka Margot Robbie zagra rolę Barbie w filmie z udziałem prawdziwych aktorów - ogłosili we wtorek producent zabawek Mattel i studio Warner Bros.

Barbie, która obchodzi w tym roku swoje 60-lecie, była już bohaterką około trzydziestu filmów animowanych, z których jednak żaden nie był wyświetlany w kinach.

Film fabularny będzie nadzorowany przez nowy podmiot amerykańskiego giganta zabawkowego, Mattel Films. Współproducentem mam być LuckyChap Entertainment, firma producencka Margot Robbie.

Chociaż Mattel już dawno urozmaicił modele Barbie, nadając jej różne kolory oczu, włosów i skóry, a także oferuje więcej niż kilka różnych rozmiarów, grupa jednak wybrała długowłosą blondynkę o niebieskich oczach na wielki debiut ekranowy Barbie.

"Jestem bardzo zaszczycona mogąc zagrać tę rolę i stworzyć film, który, jak sądzę, będzie miał wyjątkowo pozytywny wpływ na dzieci i publiczność na całym świecie" - powiedziała aktorka, cytowana w oświadczeniu.

W wieku 28 lat Margot Robbie ma już za sobą bogatą karierę z dwudziestoma filmami na koncie, w tym "Mary Stuart, Queen of Scotland" (2018), "Suicide Squad" (2016) lub "Ja, Tonya" (2017), która przyniosła jej nominację do Oscara dla najlepszej aktorki.

"W ciągu 60 lat marki Barbie zainspirowała dzieci do wyobrażenia siebie w ambitnej roli księżniczki lub prezydenta" - komentowała Margot Robbie, która da życie Barbie Millicent Roberts, bo tak brzmi jej pełne imię.

Rok 2018 był dobry dla Barbie, której sprzedaż wzrosła o 15 proc. w pierwszych dziewięciu miesiącach roku do 698 milionów dol. W sumie ponad miliard Barbie sprzedano od czasu jej pojawienia się na targach zabawek w Nowym Jorku, 9 marca 1959 roku. (PAP Life)

 • 17:44 Hans Zimmer Leave No Man Behind
 • 17:55 Carter Burwell Mildred Goes To War
 • 18:00 Nancy Sinatra Bang, Bang
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 265, niedziela, 13 stycznia 2019
 • 1
  Jóhann Jóhannsson
  Nowy początek
  Kangaru
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  John Williams
  Poszukiwacze zaginionej Arki
  Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic