Informacje

Marcin Dorociński złamał swoją złotą zasadę - skomentował działania polskich władz

Dodano:
Marcin Dorociński złamał swoją złotą zasadę - skomentował działania polskich władz

Janina Elkin, Marcin Dorocinski, "The Queen's Gambit" (2020) Season 1 / Credit: Phil Bray / Netflix / The Hollywood Archive/fot.PAP/Photoshot

Popularny aktor opublikował dziś dwa posty w mediach społecznościowych. W pierwszym zamieścił wideo z charakteryzatorni podczas przygotowań do pracy na planie serialu „Erynie” według powieści kryminalnej Marka Krajewskiego pod tym samym tytułem. W drugim - nawiązując do swojej roli w serialu „Gambit królowej” – wsparł protestujące w Polsce kobiety.

W pierwszym poście, obok wideo z charakteryzatorni, aktor napisał, że za nim bardzo intensywny czas. „15 grudnia zeszłego roku w Berlinie zakończyłem zdjęcia do Gambitu królowej, a 16 grudnia rozpocząłem zdjęcia do Erynii w Świdnicy”.

W kolejnym poście aktor podziękował za wspaniały odzew po serialu „Gambit królowej” z jego – jak to ujął - skromnym udziałem. „Dziękuję za wszystkie wiadomości, wpisy, gratulacje i ocean dobrych słów” - napisał. Dzisiaj przeczytałem, że Stephen King ogłosił, że to najlepszy serial, jaki widział w tym roku. Jakby to powiedział Hugh Grant w Notting Hill - surreal but nice. Jestem bardzo dumny, że mogę być częścią tego wspaniałego przedsięwzięcia - przez wielu określanego jako jeden z najlepszych seriali ostatnich lat”.

Dorociński zaznaczył, że „Gambit królowej” to serial o kobietach, o ich sile i determinacji. A potem dodał: „Ciężko mówić dzisiaj o sile kobiet, nie odnosząc się do tego, co od ponad tygodnia dzieje się na polskich ulicach. Jestem osobą, która nigdy publicznie nie angażuje się w życie polityczne. Jest to dla mnie złota zasada. Ale jeśli sfera polityczna zaczyna wkraczać w sferę światopoglądową, etyczną - nie można milczeć. Uważam, że nie można zmuszać kobiet do heroizmu. Że najważniejszy jest wybór w zgodzie ze swoim sumieniem i tego wyboru powinniśmy wszyscy bronić. To są elementarne prawa człowieka”.

Aktor zaznaczył też, że jest absolutnym przeciwnikiem przemocy, dewastacji budynków i kościołów. „Apeluję o bezpieczne protesty w zachowaniu reżimu sanitarnego i pomoc słabszym. Apeluję o nieeskalowane przemocy. Bądźcie dziś bezpieczni”.

W komentarzach pod tym postem fani (głównie kobiety) podziękowały Dorocińskiemu zarówno za serial, jak i za wsparcie. „Gambit królowej” można obejrzeć w serwisie Netflix. Serial „Erynie”, w którym Dorociński wciela się w postać przedwojennego detektywa, nie ma jeszcze daty premiery. (PAP Life)

 • 11:38 Frank Churchill Królewna Snieżka i 7 Krasnoludków
 • 11:45 Marek Tomaszewski, Jan Sebastian Bach, Charles Gounod Ave Maria
 • 11:48 Aram Chaczaturian Gajane (Taniec z szablami)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 336, Sunday, 22 November 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic