Informacje

"Małe kobietki" na dużym ekranie

Dodano:
"Małe kobietki" na dużym ekranie

fot.PAP/PA

"Małe kobietki", powieść autorstwa Louisy May Alcott, wydana po raz pierwszy w 1868 r., doczeka się kolejnej ekranizacji. Tym razem w kinowej adaptacji pojawią się Saoirse Ronan, Emma Watson, Eliza Scanlen, Florence Pugh i Meryl Streep.

Film będzie ósmą kinową adaptacją opowieści, która rozgrywa się w Nowej Anglii w latach 60. XIX wieku. Powieść koncentruje się na życiu sióstr March. Filmowa adaptacja "Małych kobietek" w reżyserii Grety Gerwig wejdzie do kin w grudniu tego roku.

Do roli sióstr March zaangażowane zostały: Saoirse Ronan, Emma Watson, Eliza Scanlen, Florence Pugh, obok nich na ekranie zobaczymy również Meryl Streep i Laurę Dern oraz Timothee Chalameta i Jamesa Nortona.

"Dla mnie (Watson) uosabia wszystko to, co mnie interesowało, pod względem tego, kim były kobiety z rodu March. Jest niezwykle mądra, współpracuje z międzynarodowymi organizacjami, jest troskliwa, obecna i bardzo zaangażowana" - przyznała na łamach "EW" Greta Gerwig. Jak dodaje sama reżyser, postać Meg March, w którą wciela się Watson, jest postacią od dawna niezrozumianą.

Laura Dern okazała się ciepłą i troskliwą Marmee zarówno na planie jak i poza nim. "Poza planem zdjęciowym, każda z dziewcząt przychodziła do Laury z rozterkami i problemami. Stała się taką matką, siostrą, powierniczką dla wszystkich. Co było bardzo piękne. Była oparciem dla wszystkich" - wspomina Gerwig.

Dopełnieniem jest oczywiście Meryl Streep w roli ciotki March. "Powiedziała, że chce być tego częścią. Tak bardzo kochała tę książkę, kiedy była dziewczynką. Przyszła do mnie i powiedziała: co chciałabym, żeby zrobiła, a mogłam jedynie pomyśleć: tak, proszę pani" - wspomina reżyserka. Dodaje, że żadne słowa nie oddadzą uznania dla Streep. "Wszystko, co powiem o Meryl, jest zbyteczne, a przymiotniki niewystarczające" - dodaje. (PAP Life)    

 • 23:42 Franz Schubert V Symfonia B-dur (2)
 • 23:55 Billie Eilish No Time To Die
 • 23:59 Franz Schubert Ständchen
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 307, Sunday, 16 February 2020
 • 1
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic