ON AIR
od 10:00 RMF Classic na szczytach zaprasza: Dariusz Stańczuk

Mahershala Ali zagra w serialu na podstawie powieści Jean Hanff Korelitz „The Plot”

Dwukrotny laureat Oscara, kojarzony szerszej publiczności z filmów „Moonlight” i „Green Book” Mahershala Ali, zagra główną rolę w serialu platformy Hulu. Produkcja będzie nosiła tytuł „The Plot” i powstanie w oparciu o książkę Jean Hanff Korelitz o tym samym tytule. Na podstawie innej powieść pisarki powstał poprzednio serial „Od nowa” z Hugh Grantem i Nicole Kidman.

Mahershala Ali zagra w serialu na podstawie powieści  Jean Hanff Korelitz „The Plot”
Mahershala Ali/fot.NINA PROMMER/PAP/EPA

Fabuła serialu

W serialu „The Plot” Ali wcieli się w postać Jake’a, marzącego o wielkiej karierze pisarza, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć sukces. Gdy nadarzy się okazja, kradnie cudzą książkę. Wkrótce jego życie się zmienia, bo okazuje się, że ktoś zna jego tajemnicę. Jake postanawia więc bronić się na każdy możliwy sposób, by tylko jego sekret nie ujrzał światła dziennego.

Ekipa gotowa do pracy

Mahershala Ali nie tylko wystąpi w roli głównej, ale będzie też jednym z producentów serialu. Autorką scenariusza „The Plot” oraz showrunnerką serialu jest Abby Ajayi („Sposób na morderstwo”, serialowa wersja „Czterech wesel i pogrzebu”). „Urzekła mnie książka Hanff Korelitz oraz wizja Abby, która na nowo odkrywa tę historię. Jest w niej wiele interesujących wątków i niuansów. To wymarzona rola dla będącego w centrum tej zagadki kreatywnego geniusza, jakim jest Mahershala Ali” – powiedziała Tara Duncan z firmy Onyx Collective, która wyprodukuje serial dla platformy Hulu.

„Hollywood wciąż nie daje zielonego światła na produkcję wystarczającej liczby projektów, których bohaterami są wielowymiarowe czarnoskóre postaci, a które skupiają się na naszym człowieczeństwie. Niedobór takich projektów nie znaczy, że i my przymkniemy na nie oko. Zebraliśmy zespół wspaniałych aktorów i ekipę, którzy dadzą życie tej niesamowitej powieści” – dodała producentka Mimi Valdes. (PAP Life)