Lashana Lynch i Eddie Redmayne zagrają główne role w serialowej wersji „Dnia Szakala”

Stacja Sky i platforma streamingowa Peacock szykują się do realizacji serialu na podstawie klasycznej powieści Fredericka Forsytha zatytułowanej „Dzień Szakala”. Główną rolę w tej produkcji, która będzie nosiła tytuł „The Day of the Jackal”, zagra Eddie Redmayne. Jak donosi portal „Variety”, partnerować mu będzie Lashana Lynch.

Lashana Lynch i Eddie Redmayne zagrają główne role w serialowej wersji „Dnia Szakala”
Eddie Redmayne / fot. NEIL HALL / PAP/EPA

Akcja powieści Forsytha „Dzień Szakala” rozgrywa się wiosną 1963 roku. Po kolejnym nieudanym zamachu na prezydenta Francji Charles'a de Gaulle'a szef komórki operacyjnej organizacji terrorystycznej OAS, Marc Rodin, wynajmuje zawodowego zabójcę. Tajemniczy Anglik posługujący się pseudonimem Szakal układa misterny plan zamachu. O zamiarach OAS dowiadują się jednak służby specjalne. Ale jak ścigać mordercę, skoro nikt nie wie, jak on wygląda, jakim nazwiskiem się posługuje i gdzie przebywa? Do wytropienia Szakala zostaje wyznaczony komisarz Claude Lebel, najlepszy francuski gliniarz.

Z zapowiedzi serialu wiadomo, że będzie on odważną i nowoczesną wersją popularnej książki. Akcja serialu ma się rozgrywać współcześnie, ale całość ma pozostać w duchu powieści Forsytha. Twórcy zapowiadają, że zamierzają bardziej zagłębić się w psychikę przypominającego kameleona bohatera tej opowieści. „Będzie to wysokooktanowy, kinowy thriller umiejscowiony w burzliwym geopolitycznym krajobrazie naszych czasów” – zapewniają autorzy serialu.

W postać Szakala wcieli się Eddie Redmayne. Z kolei Lashana Lynch zagra Biankę, nieustępliwą agentkę organów ścigania, która jest zdeterminowana, by złapać zamachowca. Scenariusz serialu napisał Ronan Bennett („Top Boy”), a wyreżyseruje go Nigel Marchant („Downton Abbey”). Serial będzie kolejną ekranizacją powieści Forsytha. W 1973 Fred Zinneman nakręcił na jej podstawie film „Dzień Szakala”, a w 1997 roku Michael Caton-Jones nakręcił „Szakala”.

Lashana Lynch ukończyła niedawno zdjęcia do biograficznego filmu „Bob Marley: One Love”, w którym wciela się w rolę żony legendarnego jamajskiego muzyka, Rity Marley. Aktorka jest też w obsadzie dramatu „The Outside Room”, którego akcja rozgrywać się będzie w RPA w czasach apartheidu. Film opowie o adoptowanej przez białą rodzinę czarnoskórej dziewczynce, która dowiaduje się, że zamieszka ze służbą. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic