Lady Gaga została ikoną stylu magazynu “People”

Choć artystka nie brylowała w tym roku na oficjalnych galach i czerwonym dywanie, jej codzienne stylizacje okazały się na tyle ciekawe, że to właśnie ją magazyn "People" uznał w tym roku za najlepiej ubraną gwiazdę. Lady Gaga w walce o ten tytuł pokonała Zendayę, Lesliego Odoma Jr., Anyę Taylor-Joy, Mindy Kaling, Cynthię Erivo, Violę Davis, H.E.R., Dana Levy'ego i Reginę King.

Lady Gaga została ikoną stylu magazynu “People”
fot. PAP/EPA

"W tym roku Lady Gaga pokazała całe spektrum przepięknych stylizacji – bez pojawiania się na czerwonym dywanie. 35-letnia performerka kroczyła za to dumnie ulicami w modnych projektach, które uzupełniały eleganckie upięcia włosów, niebotyczne szpilki i dodatki w stylu retro” - czytamy w uzasadnieniu opublikowanym przez magazyn “People”.

Rzeczywiście, piosenkarka nie potrzebowała w tym roku wystawnych imprez i czerwonych dywanów, aby zadać szyku, wystarczyły jej do tego ulice Nowego Jorku, Rzymu i Mediolanu. W tych dwóch ostatnich miastach spędziła sporo czasu, pracując na planie filmu “House of Gucci”, w którym zagrała rolę Patrizii Reggiani, byłej żony Maurizio Gucciego. Dlatego też obok typowych dla Gagi ekscentrycznych strojów, w jej tegorocznych stylizacjach można było zobaczyć też ducha włoskiego stylu z lat 90. Na uwagę zasługuje chociażby granatowa sukienka w groszki z białymi mankietami i kołnierzykiem. Ta kreacja z powodzeniem mogłaby znaleźć się wśród jej filmowych kostiumów, podobnie jak biały garnitur w prążki domu mody Jean Paul Gaultier.

Tytuł ikony stylu to także wyraz uznania dla talentu Lady Gagi do łączenia różnych stylów. Artystka pokazała to, gdy pojawiła się w minimalistycznej czarnej sukience projektu Magdy Butrym, którą przełamała krzykliwymi, niebotycznie wysokimi botkami na koturnie. Gaga ma również niecodzienne podejście do odzieży sportowej. Gdy włożyła krótki, sportowy top i rowerowe legginsy w odcieniu błękitu, wzbogaciła ten look o miniaturową białą, pikowaną torebkę i wysokie botki na koturnie.

W tegorocznym zestawieniu dziesięciu najlepiej ubranych gwiazd magazynu “People” znalazły się także Zendaya, Anya Taylor-Joy, Mindy Kaling, Cynthia Erivo, Viola Davis, H.E.R. i Regina King. Skromną reprezentację mężczyzn stanowią Dan Levy oraz Leslie Odom Jr. (PAP Life)