Informacje

Kristen Wiig w kolejnym filmie o przyrodnich siostrach Kopciuszka

Dodano:
Kristen Wiig w kolejnym filmie o przyrodnich siostrach Kopciuszka

Kristen Wiig /fot.PAP/ EPA/ETTORE FERRARI

Produkowany przez Amy Poehler animowany musical Netfliksa „Steps”, który ma opowiadać o przyrodnich siostrach Kopciuszka, nie będzie jedyną produkcją, której głównymi bohaterkami będą te właśnie postaci. Jak informuje portal „Deadline”, autorki komedii „Barb and Star Go to Vista Del Mar”, Kristen Wiig i Annie Mumolo, pracują nad podobnym, niezatytułowanym jeszcze filmem, produkowanym przez studio Disneya.

Po sukcesie zwariowanej wakacyjnej komedii „Barb and Star Go to Vista Del Mar”, Kristen Wiig i Annie Mumolo napiszą scenariusz filmu o przyrodnich siostrach Kopciuszka. Projekt ten jest jeszcze w tak wczesnym stadium przygotowania, że na obecną chwilę nie wiadomo, czy obydwie aktorki pojawią się w nim również na ekranie. Według źródeł, na które powołuje się portal „Deadline”, nawet jeśli wystąpią, to raczej na pewno nie w rolach przyrodnich sióstr, gdyż w nie mają wcielić się młodsze aktorki.

Komedia Wiig i Mumolo ma być baśniowym musicalem opowiedzianym z punktu widzenia złych przyrodnich sióstr Kopciuszka. Poznamy historię życia Anastazji i Gryzeldy Tremaine począwszy od ich dzieciństwa aż po dorosłość, kiedy to starają się zachować dziedzictwo swojej rodziny. Projekt znajduje się aktualnie na etapie pisania scenariusza. Duet Wiig/Mumolo to aktorki i scenarzystki nominowane do Oscara za scenariusz filmu „Druhny”.

Planowany film o przyrodnich siostrach Kopciuszka to jeden z wielu projektów studia Disneya, w których na pierwszy plan wyłaniają się drugoplanowe postaci z klasycznych bajek Disneya. Po „Czarownicy” z Angeliną Jolie w roli tytułowej, na premierę czeka już film „Cruella”, w którym w roli głównej występuje Emma Stone. W przygotowaniu jest też serial „Gaston and LeFou”, który będzie prequelem „Pięknej i Bestii”. Swoje role z filmu z Emmą Watson w roli głównej powtórzą Luke Evans i Josh Gad.

Film Wiig i Mumolo nie jest jedynym projektem, którego bohaterkami będą przyrodnie siostry Kopciuszka. Inny dla Netfliksa wyprodukuje Amy Poehler. Film zatytułowany „Steps” wyreżyseruje Alyce Tzue („Soar”), a jego scenariusz napisała RIki Lindhome („Ostatni dom po lewej”, „The Wolf of Snow Hollow”). Muzykę do filmu „Steps” oraz wykorzystane w nim piosenki skomponują Lindhome i Kate Micucci tworzące komediowy duet Garfunkel i Oates. Produkcja ma postawić na głowie znaną opowieść o Kopciuszku. Siostry nie zostaną przedstawione w tej produkcji jako osoby podłe i złe do szpiku kości. Przeciwnie, będą bohaterkami pozytywnymi.

A już 16 lipca tego roku do kin trafi musical „Cinderella”, w którym w rolę Kopciuszka wcieli się Camila Cabello. (PAP Life)

 • 09:42 Lang Lang, Scott Joplin The Entertainer
 • 09:46 Yann Tiersen La Valse d'Amelie
 • 09:49 Los Lobos Cancion Del Mariachi (Morena de Mi Corazon)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 357, Sunday, 9 May 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic