Informacje

Kotka Lagerfelda i kolekcja ubrań

Dodano:
Kotka Lagerfelda i kolekcja ubrań

fot.PAP/EPA

Zespół stojący za blogiem "The Diary of Choupette", nazwanym na cześć kota, który zainspirował Karla Lagerfelda, wprowadza na rynek linię ubrań i akcesoriów mających po raz ostatni uhonorować wielkiego projektanta, który zmarł 19 lutego.

Karl Lagerfeld rozpieszczał swoja ukochaną kotkę, która posiadała galanterię od Goyarda, torby Vuitton i luksusowe posiłki. Teraz kot projektanta będzie miał gospodynię, imieniem Francoise, która będzie się opiekować zwierzęciem, w pięknym domu, ponieważ prawo francuskie nie pozwala na zapisanie fortuny zwierzęciu.

W momencie śmierci twórcy, na "swoim" koncie na Instagramie (nieoficjalnym), Choupette "opublikowała" zdjęcie w żałobnej woalce. Cisza trwała aż do zeszłego tygodnia, kiedy kotka i ostatnia towarzyszka Karla Lagerfelda złożyła ostateczny hołd swojemu mistrzowi.

Dziennik Choupette i blog ma ponad 303 tys. abonentów. Teraz uruchomił kolekcję o nazwie RIP Daddy. Na koszulkach, bluzach, etui na telefon, kubkach i zeszytach sprzedawanych w sklepie internetowym bloga znajdujemy rysunek Choupette w żałobie. Obwieszczeniu linii towarzyszy objaśnienie: "Postawiłam na najlepszą drogę, do przodu".

Na koncie instagramowym @choupettesdiary czytamy: "Po niedawnej stracie taty byłam w żałobie. W tym bolesnym czasie zalałeś moje prywatne wiadomości miłością i wsparciem. Kiedy czytałam każdą wiadomość, zainspirowało mnie to do kontynuowania kolekcji pamiątkowej #RIPDaddy. "

Faktycznie jest to inicjatywa nie kotki, ale Ashley Tschudin, założycielki i redaktorki bloga od 2012 roku. Strona, w żaden sposób niezwiązana z markami Chanel czy Karl Lagerfeld (która potwierdziła to redakcji "La Figaro" mailem), postanowiła przekazać dużą część zysków na pomoc mniej zepsutym zwierzętom niż Choupette, która jest milionerką.

Wydając 28 euro na koszulkę zaprojektowaną przez ilustratorkę Monikę Smiley, mamy pewność, że kwota zostanie przekazana na rzecz Helen Woodward Animal Center, stowarzyszenia zajmującego się zwierzętami porzuconymi lub wykorzystywanymi. Kotka Choupette, podniesiona do rangi ikony popkultury przez swojego "ojca", Karla, teraz ma szansę uczynić coś dla współbraci. (PAP Life)

 • 06:44 Michał Lorenc Droga / Wieczór
 • 06:48 Pink, Seal, Beck, Herbie Hancock Imagine
 • 06:52 Elmer Bernstein Bridge At Remagen - Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 285, Sunday, 16 June 2019
 • 1
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 2
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic