Informacje

Komedia romantyczna na najwyższym poziomie. „I tak cię kocham”, rewelacja festiwalu Sundance i MFF w Locarno, w kinach od 5 stycznia

Dodano:
Komedia romantyczna na najwyższym poziomie. „I tak cię kocham”, rewelacja festiwalu Sundance i MFF w Locarno, w kinach od 5 stycznia

Zaskakująca, błyskotliwa i świeża komedia „I tak cię kocham” została doskonale przyjęta nie tylko przez widzów, ale i światową krytykę. Uznana za „jedną z najzabawniejszych komedii romantycznych dekady”, była odkryciem festiwalu Sundance, zdobyła nagrodę publiczności na MFF w Locarno i stała się wielkim przebojem amerykańskich kin, obecnie zaś bije rekordy popularności na świecie.

Amerykańscy krytycy zgodnie umieszczają „I tak cię kocham” („The Big Sick”) w jednym szeregu obok takich komedii jak „Cztery wesela i pogrzeb”. Wyjątkowość filmowego dzieła, dopracowanego w każdym szczególe - od scenariusza po grę aktorską - podkreślają również polscy recenzenci.

„To nie jest kolejne cukierkowe love story. Najmocniejszą stroną filmu są świetnie dobrani bohaterowie i ich mocne, ale zupełnie realne rysy” (Noizz.pl)

„Zabawne, inteligentne i urocze kino” (Wpolityce.pl)

„Najwyższej próby kino rozrywkowe” (Pelnasala.pl)

"I tak cię kocham" powinno stać się wzorem dla przyszłych komedii romantycznych (Blizejekranu.pl)

Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat - na czele z rodziną - sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

Na ekranie, znany z serialu „Dolina Krzemowa”, Kumail Nanjiani - jednocześnie współscenarzysta tej autobiograficznej historii oraz Zoe Kazan („Słowo na M”), która jako nowe ucieleśnienie dziewczyny z sąsiedztwa stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik - Ray Romano (serial „Wszyscy kochają Raymonda”) i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie laureatka Oscara za „Fortepian” - Holly Hunter.

„I tak cię kocham” podbił serca widzów świeżością, humorem oraz uniwersalnym przesłaniem: nigdy nie należy tracić nadziei.


 
"I tak cię kocham" od 5 stycznia w polskich kinach.

Źródło informacji: Gutek Film

 • 06:57 Thomas Newman Second Best Exotic
 • 07:06 Aimee Mann Drive
 • 07:12 Daniel Pemberton The Born King
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic