ON AIR
od 10:00 Wakacyjny Atlas Polski zaprasza: Marta Kubala

Kobieta zagra w biografii Boya George'a?

Moda na muzyczne biografie trwa: po filmach o grupie Queen i Eltonie Johnie, zapowiadana jest kolejna realizacja. Tym razem sfilmowana ma zostać biografia Boya George'a, lidera formacji Culture Club. Ciekawostą jest to, że główną role może zagrać kobieta...

Kobieta zagra w biografii Boya George'a?
fot.PAP/EPA

Sophie Turner jest jedną z kandydatek do zagrania głównej roli w biografii Boya George'a.

Legendarny wokalista zdradził w programie jednej ze stacji radiowych, że jedną z ciekawszych propozycji obsadowych w filmie poświęconym jego życiu jest Sophie Turner.

"Gdy miałem 17 lat, moim marzeniem było być kimś takim jak Sophie Turner" - mówił Boy George. "Ludzie będą krytykować, że kobieta nie powinna grać geja, co powoduje, że jeszcze bardziej podoba mi się ten pomysł" - dodał.

Sama Turner zareagowała na te informację krótko: "Piszę się na to" - skomentowała w poście.

Brytyjska aktorka znana jest głównie z roli Sansy Stark w serialu "Gra o tron".

Scenariusz historii ma napisać Sacha Gervasi, który także zajmie się reżyserią. Historia Boya George'a (George Alan O'Dowd) zostanie opowiedziana od dzieciństwa w robotniczej rodzinie Irlandczyków aż do sukcesu w latach 80. z zespołem Culture Club.

Grupa Culture Club to brytyjski kwartet muzyki pop działający w latach osiemdziesiątych, będący jednym z najpopularniejszych przedstawicieli stylu new romantic.

Muzyka zespołu opierała się na prostych schematach rytmicznych i melodycznych, ale wyrafinowanych brzmieniowo. Spora część popularności zespołu budowana była za pomocą ekstrawagancji pozamuzycznej, w szczególności wizerunku wokalisty Boya George'a. Grupa przestała istnieć, gdy czwarta płyta zespołu odniosła niewielki sukces komercyjny, a Boy George zdecydował się na solową karierę.

Najważniejsze przeboje Culture Club to "Do You Really Want to Hurt Me" z 1982 roku oraz "Karma Chameleon" z 1983 roku. Ich najpopularniejszą płytą był album "Colour by Numbers", wydany w 1983.  

Culture Club sprzedał na całym świecie 50 milionów albumów oraz 100 milionów singli.

W 2011 roku zespół reaktywował się. W 2014 roku wydany został album z koncertem w Japonii.

(PAP Life)