Kit Harington angażuje się w serial o Jonie Snow. Emilia Clarke powróci do świata „Gry o tron” jako Daenerys?

George R.R. Martin ujawnił niedawno, że przygotowuje kolejny spin-off „Gry o tron”. Serial będzie opowiadał o losach Jona Snowa po wydarzeniach z głównej serii. Do roli powróci Kit Harington. Emilia Clarke od pierwszego sezonu „Gry i tron” grała Daenerys Targaryen. Aktorka opowiedziała, co sądzi na temat powrotu jej postaci w nowym serialu.

Kit Harington angażuje się w serial o Jonie Snow. Emilia Clarke powróci do świata „Gry o tron” jako Daenerys?
Fot.HBO/Materiały prasowe

Martinowskie obietnice

Zanim serial „Gra o tron” skończył się na dobre, już zapowiadano powstanie wielu produkcji, których akcja toczy się w świecie stworzonym przez George`a R.R. Martina. 22 sierpnia na HBO zadebiutuje jedna z nich, serial „Ród smoka”, powstał na postawie książki „Ogień i krew”. Wśród zaplanowanych spin-offów „Gry o tron” znajduje się także "Dunk & Egg". To opowieść o przygodach ser Duncana Wysokiego oraz młodego Aegona V Targaryena, przyszłego króla Westeros. Ich losy poznamy dzięki lekturze „Rycerza Siedmiu Królestw”.

Nazywam się Jon, Jon Snow

Do grona licznych kontynuacji „Gry o tron” dołączył nowy serial. Jak zapowiedział sam George R.R. Martin, roboczy tytuł nowej produkcji brzmi po prostu „Snow”. Pisarz potwierdził również powrót Kita Harringtona do roli Jona Snowa. Wiadomo, że właśnie powstaje scenariusz do tej produkcji. Martin opowiadał o zaangażowaniu aktora w nowy projekt:

To prawada, Kit Harington przyszedł do nas z tym pomysłem. Nie mogę wyjawić wam nazwisk scenarzystów/showrunnerów, bo na obecnym etapie nie ma zgody na ujawnienie tych informacji. Mogę jednak powiedzieć, że ich również przyprowadził Kit. To jego własna ekipa i są świetni, napisał autor.

A co na to serialowa Daenerys Targaryen?

Po wypowiedzi Martina przyszedł czas na opinię aktorów. Emilia Clarke grająca w „Grze o tron” Daenerys Targaryen opowiedziała o nowym projekcie w wywiadzie dla BBC:

To zostało stworzone przez Kita, o ile dobrze rozumiem, więc jest w to zaangażowany od podstaw. Więc to, co będziecie oglądać, miejmy nadzieję, jeśli do tego dojdzie, ma certyfikat Haringtona.

Aktorka odniosła się również do swojego ewentualnego powrotu do roli. Czy ma Emilia Clarke ma zamiar zagrać Daenerys Targaryen:

Nie, sądzę, że już z tym skończyłam.

Pierwszy spin-off "Gry o tron", serial „Ród smoka", zadebiutuje na HBO już 22 sierpnia tego roku. Za muzykę odpowiada Ramin Djawadi. Czy „Snow” naprawi zakończenie „Gry o tron”? Na tę odpowiedź przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic