Informacje

Katarzyna Wajda zagra główną rolę w serialu Xawerego Żuławskiego "Odwilż"

Dodano:
Katarzyna Wajda zagra główną rolę w serialu Xawerego Żuławskiego "Odwilż"

PAP/Strefa Gwiazd/Stach Leszczyński

Ruszają zdjęcia do nowego serialu wyprodukowanego przez HBO Europe. "Odwilż" wyreżyseruje Xawery Żuławski, a scenariusz napisała Marta Szymanek. Akcja serialu rozgrywać się będzie w Szczecinie. Zdjęcia potrwają do maja 2020 roku.

W lodowatej wodzie na brzegu Odry zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Poszukiwania odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki. W jej rolę wcieli się Katarzyna Wajda. Aktorkę mogliśmy oglądać ostatnio w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza". Wcześniej wystąpiła między innymi w serialu Canal+ "Kruk. Szepty słychać po zmroku" oraz zagrała żonę Magika w filmie "Jesteś Bogiem".

"To kryminał, ale to też love story o relacji matki i jej kilkuletniej córki. To historia o tym, że nawet tam gdzie jest mrok - możemy szukać życia. Tak jak robi to główna bohaterka w prowadzonym śledztwie. Bo finalnie to dzięki niemu przeżyje własną odwilż" - mówi Marta Szymanek, scenarzystka serialu.

"Kiedy wraz z Martą Szymanek rozpoczęliśmy prace nad Odwilżą wiedzieliśmy, że największą siłą tego pomysłu jest jego bezkompromisowa szczerość i odwaga w mówieniu o rzeczach ogólnie przyjętych za trudne, a czasem wstydliwe. Tym razem zaprosimy widzów do świata trzydziestoparoletniej policjantki. W produkcji pod bardzo atrakcyjną warstwą kryminalną skrywa się znacznie więcej - głęboko humanistyczna i boleśnie dotkliwa historia o rzeczach najtrudniejszych - żałobie, jej przechodzeniu, poczuciu pozostawienia i osamotnienia" - mówi Bogumił Lipski, producent serialu.

Kryminalny dramat obyczajowy "Odwilż" to kolejna oryginalna produkcja HBO Europe realizowana w Polsce. Wcześniej były to seriale "Bez tajemnic", "Wataha", "Pakt" i "Ślepnąc od świateł". (PAP Life)

 • 15:50 Nikita Magaloff, Fryderyk Chopin Waltz in C# minor Opus 64 No.2
 • 15:54 Camille Saint-Saens Karnawał zwierząt (fragmenty)
 • 16:00 Klaus Doldinger Heimkehr / Auslaufen
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 313, Sunday, 29 March 2020
 • 1
  Thomas Newman
  1917
  The Night Window
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic