Informacje

Jude Law zdradził, że już 11 lat temu eksperci ostrzegali go przed nadchodząca pandemią

Dodano:
Jude Law zdradził, że już 11 lat temu eksperci ostrzegali go przed nadchodząca pandemią

fot.PAP/EPA/NEIL HALL

Ostrzeżenie, o którym wspomina aktor, padło w 2011 roku na planie filmu „Contagion – Epidemia strachu” w reżyserii Stevena Soderbergha. Dramat ten opowiada o walce z zabójczym, roznoszonym drogą powietrzną, wirusem. Choć jest to film science fiction, to dziś można go uznać za proroczy. Wcielający się w jednego z bohaterów Jude Law ujawnił właśnie, że współpracujący z twórcami naukowcy przepowiadali wówczas, że podobna epidemia wybuchnie naprawdę. „Byli absolutnie przekonani, że to się wydarzy” – powiedział aktor.

„Contagion – Epidemia strachu” to jeden z najgłośniejszych filmów o epidemii. Dramat science fiction w reżyserii laureata Złotej Palmy Stevena Soderbergha opowiadał o globalnej walce z zagrażającym ludzkości wirusem. Włączyli się w nią naukowcy, wojskowi, Światowa Organizacja Zdrowia, a kluczem do sukcesu jest opracowanie niezbędnej szczepionki. Brzmi znajomo? W dobie pandemii koronawirusa słynny obraz Soderbergha można uznać za film niemalże proroczy. Okazuje się, że już na planie nakręconego w 2011 roku dramatu pojawiły się sugestie, że podobne wydarzenia mogą mieć miejsce w przyszłości.

O zakulisowych rozmowach z ekspertami współpracującymi z ekipą filmu „Contagion – Epidemia strachu” opowiedział teraz Lude Law. Brytyjski aktor wcielił się w postać blogera i aktywistę, który przekonuje, że społeczeństwo jest oszukiwane w kwestii tego, co tak naprawdę się dzieje. W efekcie doprowadza do wybuchu tytułowej epidemii strachu. Podczas rozmowy z magazynem „GQ” gwiazdor wyznał, że naukowcy, z którymi konsultowano scenariusz, przewidzieli to, z czym zmagamy się dziś.

„Byli absolutnie przekonani, że to się wydarzy. To byli niesamowicie kompetentni i doświadczeni ludzie, którzy doskonale wiedzieli, czego możemy się spodziewać. Zgodnie stwierdzili, że prędzej czy później dojdzie do globalnej epidemii. Pytanie dotyczyło tego, kiedy to się stanie, a nie czy w ogóle” – powiedział Law. I zaznaczył, że gdy świat obiegła informacja o pojawieniu się nowego, niezwykle zaraźliwego i niebezpiecznego wirusa, przypomniał sobie ostrzeżenie naukowców sprzed lat. „Ta informacja potwornie mnie wystraszyła, żyłem nią przed jakieś 18 miesięcy. Ale później to zeszło na dalszy plan. Na początku 2020 roku, kiedy usłyszałem o tym, co dzieje się w Chinach, dotarło do mnie, że to ten moment. Niestety nie byłem specjalnie zaskoczony” – dodał aktor. (PAP Life)

 • 04:57 Dmitri Szostakowicz Folk Feast
 • 05:00 Giacomo Puccini Turandot (Nessun dorma)
 • 05:03 Ludwig van Beethoven VIII Symfonia F-dur (4)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 342, Sunday, 17 January 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic