Informacje

Jude Law i John Malkovich - gwiazdy Watykanu

Dodano:
Jude Law i John Malkovich - gwiazdy Watykanu

fot.PAP/EPA

W drugiej odsłonie serialu Paolo Sorrentino, Jude Law wyłania się niczym James Bond Watykanu. Jednak tym razem "Młody papież" oddaje miejsca "Nowemu papieżowi", w którego wciela się John Malkovich.

"Podczas gdy pierwszy sezon miał wymiar duchowy - musieliśmy również przedstawić bohaterów - tym razem mogliśmy skupić się bardziej na fabule i wydarzeniach" - przyznał w rozmowie z "Variety" Paolo Sorrentino. Dodał, że ten sezon będzie miał więcej odniesień do bieżących wydarzeń, akcentując dość wyraźnie kwestie fanatyzmu religijnego.

Po bardzo entuzjastycznym przyjęciu pierwszej serii, Law nie spodziewał się, że powstanie drugi sezon, o pomyśle, na który usłyszał podczas festiwalu w Wenecji, gdy promowali "Młodego papieża". "W tamtym czasie wydawało mi się niemożliwe, aby Lenny Belardo poszedł o krok dalej. Realizacja tego pomysłu była cudowna" - wspomniał aktor.

Zdaje się być również niezwykle obiecująca, sądząc po zapowiedziach kontynuacji serialu, w której "Młody papież" ustępuje przynajmniej na chwilę miejsca "Nowemu papieżowi". Wiele emocji wywołał zwiastun, w którym Law, niczym James Bond pojawia się w białych kąpielówkach. Aktor żartował, że nie jest to najbardziej skromny element jego serialowej garderoby.

"Bylibyście zaskoczeni wiedząc, że te kąpielówki nie były najmniejszym z kostiumów jakie przyszło mi nosić. Pewnego dnia na planie zapytałem, co dziś mam nałożyć, otrzymałem niewielki skrawek materiału. Zrobiłem temu zdjęcie, bo w istocie był to najmniejszy kostium jaki do tej pory miałem okazję nosić na planie" - żartował w trakcie konferencji Law.

Paolo Sorrentino zdradził, że wyobrażenie na temat nowego papieża zrodziło się w trakcie wizyty Malkovicha w jego wiejskim domu. "Kiedy spędziliśmy razem trochę czasu, zacząłem kształtować postać tego papieża na podstawie tego, co zaobserwowałem u Malkovicha. Jest idealny do tej roli, ponieważ jest tak tajemniczy jak Watykan, ale ma tę wrodzoną elegancję, którą natychmiast próbowałem uchwycić" - wyjaśnił na łamach "Variety" reżyser.

Sam Malkovich nie szczędził komplementów reżyserowi. "Paolo jest wyjątkowy wśród twórców filmowych, ponieważ ma tak duże poczucie geografii, przestrzeni i umieszczania w niej postaci. Jest znakomitym pisarzem i myślę, że ten serial dotyczy ludzkiego pragnienia czegoś duchowego, w co mogliby uwierzyć" - przyznał Malkovich. (PAP Life)

 • 14:50 Alexis Ffrench Dreamland
 • 14:53 Antonin Dvorak Serenada na smyczki op.22 (2)
 • 15:03 John Powell Dragon Racing
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 313, Sunday, 29 March 2020
 • 1
  Thomas Newman
  1917
  The Night Window
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic