ON AIR
od 13:00 zaprasza: Jadwiga Polus

Johnny Depp zagra króla Francji, Ludwika XV

Gwiazdor serii „Piraci z Karaibów” szykuje się do swojej pierwszej roli od czasu niesławnego procesu, w którym bezskutecznie starał się udowodnić, że nie jest „żonobijcą”. Skandal, jaki wywołały doniesienia o tym, że Depp bił byłą żonę Amber Heard, sprawił, że mocno ucierpiała jego reputacja. Teraz popularny aktor postara się ją poprawić rolą króla Ludwika XV, zwanego Ukochanym.

Johnny Depp zagra króla Francji, Ludwika XV
Johnny Depp/fot.Javier Etxezarreta/PAP/EFE

Nowa produkcja

Niezatytułowany jeszcze film historyczny wyreżyseruje Maiwenn („Polis). Wystąpi w nim również w roli głównej — wcieli się w postać kochanki króla Ludwika XV, Jeanne du Barry. Kobieta została ścięta w trakcie Rewolucji Francuskiej. Jako pierwszy o zbliżającej się produkcji poinformował francuski magazyn „Closer”. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się 8 lipca tego roku w Paryżu. Będą kręcone m.in. w pałacu w Wersalu.

Polski akcent

Ludwik XV, zwany Ukochanym, rządził Francją od 1715 do 1774 roku, kiedy zmarł na ospę. Było to drugie pod względem długości panowanie we francuskiej historii. Na tron wstąpił w wieku 13 lat. Dwa lata później poślubił starszą o siedem lat Marię, córkę polskiego króla Stanisława Leszczyńskiego. Para doczekała się dziesięciorga dzieci. Ludwik XV był jednak kobieciarzem, a przez jego sypialnię przewinęło się wiele innych kobiet.

Wielki powrót aktora?

Ten film może mieć dla Deppa ogromne znaczenie. Jego wizerunek mocno nadszarpnęła sprawa przeciwko oskarżającej go o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej Amber Heard. Aktor w niektórych kręgach filmowych stał się osobą niepożądaną, skutkowało to brakiem nowych propozycji, a także utratą pracy przy projekcie, przy którym już pracował. Mowa o trzeciej części „Fantastycznych zwierząt”, w której zastąpił go Mads Mikkelsen. Później pojawiły się nowe dowody obciążające Amber Heard.

Europa bez zmian

Johnny Depp pozostaje popularny w Europie, gdzie w ubiegłym roku był uhonorowany m.in. podczas festiwali filmowych w San Sebastian i Karlowych Warach. Nie dziwi więc fakt, że Depp będzie próbował wrócić do łask we francuskiej produkcji reżyserowanej przez Maiwenn. Dla niej będzie to kolejny reżyserowany film po „DNA” z 2020 roku, który miał być pokazywany na ostatecznie odwołanym festiwalu filmowym w Cannes z tego samego roku. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic