Johnny Depp powróci do „Piratów z Karaibów”? Na to pytanie odpowiada przedstawiciel aktora

Johnny Depp po skandalu, związanym z małżeństwem, a następnie rozwodem i procesem z Amber Heard, stracił swą pozycję w Hollywood, role w wielu produkcjach. Na horyzoncie pojawiła się kolejna część „Piratów z Karaibów”. Fani Deppa domagają się powrotu aktora do roli Jacka Sparrowa, bo bez niego seria mogłaby nie istnieć. Czy zatem Johnny ponownie wejdzie na pokład Czarnej Perły?

Johnny Depp powróci do „Piratów z Karaibów”? Na to pytanie odpowiada przedstawiciel aktora
Fot.Forum Film/Materiały prasowe

Powrót do przeszłości

Jeśli zapytacie kogoś o najlepsze, a może najbardziej ikoniczne role Johnny`ego Deppa, to na pewno na liście znajdzie się postać Jacka Sparrowa. Specyficzny bohater był przedmiotem wielu memów, gagów, uwielbiamy jego nietuzinkowe myślenie i motywy muzyczne. Jack, Barbossa (Geoffrey Rush), Will (Orlando Bloom) i Elizabeth (Keira Knightley) budowali „Piratów z Karaibów”. Nikogo nie dziwi, że widzowie chcą powrotu do serii znanych postaci, w końcu oni byli jej esencją.

Astronomiczne honorarium

Korzystny dla Deppa wynik procesu może pomóc mu w odbudowie wizerunku i kariery. Czy to wystarczy Disneyowi i wytwórnia znów na niego postawi? Niedawno serwis "Poptopic" podał informację, że aktor właśnie prowadzi rozmowy w sprawie ewentualnego powrotu do roli kapitana Jacka Sparrowa. Kwota honorarium aktora wynosiłaby aż… 300 mln dolarów. Ponadto Disney miałby przekazać dużą sumę pieniędzy na cele charytatywne, konkretnie na wybraną przez Deppa organizację.

Jest nadzieja?

Tymczasem w rozmowie z „NBC News” przedstawiciel aktora wprost stwierdził, że informacja o powrocie Deppa do „Piratów z Karaibów” została zmyślona.

Wydaje się zatem, że serię czekają ogromne zmiany. Wiadomo, że w 6. części jedną z głównych ról zagra Margot Robbie. Czy zobaczymy jeszcze w „Piratach” postacie znane z poprzednich filmów? Bez nich to chyba już całkiem inna seria. Depp w rolę Jacka Sparrowa wcielał się od 2003 do 2017 roku. Zagrał łącznie w 5. częściach „Piratów z Karaibów”, po raz ostatni mogliśmy go zobaczyć w „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic