Johnny Depp na planie nowego filmu. Aktor wystąpi w roli króla

Johnny Depp nareszcie wraca do pracy. Aktor pojawił się w Paryżu. Tym razem wcieli się we francuskiego króla. Dlaczego była to postać kontrowersyjna?

Johnny Depp na planie nowego filmu. Aktor wystąpi w roli króla
Fot.PAP/EPA

Kilka słów o bohaterze

Depp zagra francuskiego króla Ludwika XV w filmie, który kręcony jest głównie w Pałacu Wersalskim. Zdjęcia mają potrwać trzy miesiące. Reżyserka filmu Maiwenn Le Besco ma podwójną rolę. Zagra też hrabinę Jeanne du Barry, ostatnią kochankę Ludwika XV. Król ten panował we Francji przez 59 lat. Oskarżany o korupcję i rozpustę, zmarł jednak w niesławie. Fabuła filmu na razie utrzymywana jest w tajemnicy.

O reżyserce

Maiwenn Le Besco (obecnie używa jedynie swojego imienia Maiwenn) - była związana z reżyserem Lucem Bessonem. W wieku 16 lat urodziła jego córkę Shannę. Zagrała m.in. w dwóch słynnych filmach Bessona: „Leon Zawodowiec” i „Piąty element”. Wystąpiła też w teledysku do piosenki „Promises” zespołu The Cranberries.

Jako reżyserka ma na koncie sześć filmów. Najnowszy „DNA” miał swoją światową premierę na Deauville Film Festival 11 września 2020 r. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic