„John Wick 4” to najtrudniejszy film w karierze Keanu Reveesa. Aktor zdradza szczegóły „Baleriny”

Świat Johna Wicka rozwija się. W przyszłym roku bohater pojawi się w czwartym solowym filmie. Reeves wystąpi również w produkcji powiązanej z „Johnem Wickiem”, w „Balerinie”. Tytułową postać zagra Ana de Armas. Aktor zdradził szczegóły dotyczące nowej produkcji.

„John Wick 4” to najtrudniejszy film w karierze Keanu Reveesa. Aktor zdradza szczegóły „Baleriny”
Fot.MONOLITH FILMS/Materiały prasowe

 

Keanu Revees opowiedział o bohaterce granej przez Anę de Armas. Kim jest balerina i czy warto na nią czekać?

Pojawiam się w kilku sekwencjach. Właśnie teraz kręcony jest film. Ma świetny scenariusz i naprawdę fajną historię. Czekam na niego z niecierpliwością. […] Bohaterka to kobieta szukająca zemsty. W przeszłości zabito jej ojca. Kto mógł to zrobić? Historia to swoista podróż młodej kobiety celem zrozumienia własnej przeszłości. Ona nie wie, co tak naprawdę się wtedy stało, była zbyt młoda. Pamięta jednak, że ktoś wtargnął do jej domu i tak straciła rodzinę. Pojawi się też wątek tatuażu. A jak pamiętamy z „Johna Wicka”, jeśli masz tatuaż, to z pewnością coś się wydarzy.

Aktor wielokrotnie występował w filmach akcji, wypełnionych sekwencjami walki, wyznał jednak, że „John Wick 4” był jedną z najtrudniejszych produkcji w jego karierze:

Jeśli chodzi o akcję, to najbardziej wymagająca produkcja, w jakiej grałem. Jest naprawdę świetna.

Ze słów Reevesa wiemy także, że akcja „Baleriny” rozgrywa się między filmem „John Wick 3” a „John Wick 4”. Aktor zapowiedział, że chętnie będzie wcielał się w zabójcę, dopóki seria będzie popularna. Już zapowiadano powstanie „Johna Wicka 5”.

Zwiastun i słowa Winstona, zapowiadają, że w filmie „John Wick 4” prawdopodobnie pojawi się wątek rodziny tytułowego bohatera, który będzie powiązany z organizacją High Table. Z kolei reżyser wyjawił, że możemy spodziewać się nawiązań do mitologii greckiej i westernu „Dobry, zły i brzydki”.

Film "John Wick 4" zadebiutuje na ekranach kin 24 marca 2023 roku.

Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic