Informacje

Joan Collins wyznała, że zaszczepiła się przeciw koronawirusowi. Teraz namawia do tego innych

Dodano:
Joan Collins wyznała, że zaszczepiła się przeciw koronawirusowi. Teraz namawia do tego innych

Joan Collins, Londyn 2010, fot.PAP/ EPA/JONATHAN BRADY

Gwiazda „Dynastii” ogłosiła, że znalazła się w gronie osób zaszczepionych przeciw wywoływanej przez koronawirusa chorobie COVID-19. Legendarna aktorka, która w maju skończy 88 lat, zapewniła, że po szczepieniu nie wystąpiły u niej żadne skutki uboczne. „Szczerze mówiąc, wierzę, że jedynym skutecznym sposobem na pokonanie tej pandemii jest zaszczepienie każdego, tak szybko, jak to tylko możliwe” – powiedziała Collins.

Temat szczepionek na koronawirusa od tygodni dominuje w światowych mediach. Podczas gdy w Polsce nie milkną echa afery z udziałem zaszczepionych poza kolejnością artystów, na Wyspach kolejne gwiazdy dołączają do grona aktywnych propagatorów szczepienia przeciw COVID-19. Grono to zasiliła właśnie Joan Collins, która goszcząc w programie telewizyjnym „Good Morning Britain” opowiedziała o własnych doświadczeniach związanych z zabiegiem. Gwiazda kultowego serialu „Dynastia” zapewniła, że nie wystąpiły u niej żadne skutki uboczne.

„Chcę powiedzieć każdemu, kto obawia się szczepienia, że naprawdę nie ma się czym martwić. To była najłatwiejsza rzecz na świecie, zupełnie jak niewielkie zadrapanie. Nie czułam żadnego bólu, nie miałam później żadnych niepokojących objawów. Po wszystkim wróciłam do domu i nawet wypiłam drinka” – ogłosiła 87-letnia aktorka. Otrzymała ona szczepionkę opracowaną przez koncern AstraZeneca i uczonych z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Zabieg wykonano w placówce Bloomsbury Surgery w Londynie

Serialowa Alexis Colby postanowiła przy okazji zaapelować do swoich fanów, by poszli w jej ślady. „Szczerze mówiąc, wierzę, że jedynym skutecznym sposobem na pokonanie tej pandemii jest zaszczepienie każdego, tak szybko, jak to tylko możliwe. Idźcie się zaszczepić, proszę. Po prostu to zróbcie” – zaznaczyła Collins. Gwiazda została poddana szczepieniu tego samego dnia, co brytyjska królowa Elżbieta II, co nie umknęło jej uwadze. „Chcę podziękować za bezbolesny i bezproblemowy zabieg. Zaszczepiłam się tego samego dnia, co nasza królowa!” – napisała na Instagramie, a swój wpis opatrzyła hasztagiem #honoured („zaszczycona”).

Pałac Buckingham ogłosił w sobotę, że 94-letnia monarchini i jej 99-letni małżonek, książę Filip, zostali poddani szczepieniu przeciw koronawirusowi. Według cytowanej przez brytyjskie media osoby z otoczenia królowej, zabieg przeprowadził lekarz domowy pary w zaciszu ich królewskiej rezydencji, czyli zamku w Windsorze. Informacja ta miała zostać podana do publicznej wiadomości, by „uciąć wszelkie spekulacje i nieścisłości”. (PAP Life)

 • 09:05 Randy Edelman Gettysbur - Main Title
 • 09:10 Moka Efti Orchestra Wannsee Weise
 • 09:13 John Lunn Downton Abbey - The Suite
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 342, Sunday, 17 January 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic