Informacje

Jest zwiastun filmu dokumentalnego poświęconego Robinowi Williamsowi

Dodano:
Jest zwiastun filmu dokumentalnego poświęconego Robinowi Williamsowi

fot. PAP/EPA

We wtorek 11 sierpnia, w szóstą rocznicę tragicznej śmierci popularnego komika Robina Williamsa, opublikowany został zwiastun dokumentu „Robin’s Wish”. Internetowa premiera filmu Tylora Norwooda planowana jest na 1 września tego roku.

Zapowiadany jako intymne spojrzenie na ostatnie dni życia Robina Williamsa film dokumentalny „Robin’s Wish” skupi się między innymi na chorobie znanej jako otępienie z ciałami Lewy’ego, z którą zmagał się aktor. Wśród osób, które będą go wspominać w dokumencie Norwooda, będzie m.in. wdowa po artyście, Susan Schneider Williams oraz jego przyjaciele i koledzy z planu: David E. Kelley, Shawn Levy oraz John R. Montgomery.

W zwiastunie filmu „Robin’s Wish” pojawiły się archiwalne nagrania z początków kariery Robina Williamsa oraz obrazki z różnych etapów jego życia artystycznego oraz prywatnego. Po nich autorzy przechodzą do samobójczej śmierci Williamsa i spekulacji, jakie przetoczyły się później przez media. Niedługo przed samobójstwem aktor pracował nad filmem „Noc w muzeum 2”. Jego reżyser, Shawn Levy, wspomina w zwiastunie, że zauważył, jak bardzo komik zmienił się w trakcie zdjęć. O spustoszeniu, jakie czyniła w organiźmie aktora choroba, opowiada też jego żona. „Mój mąż nieświadomie dusił śmiertelną chorobę. Zaatakowana była prawie każda część jego mózgu. Doświadczył swojego rozpadu” – wspomina we wzruszających słowach wdowa po artyście w zwiastunie filmu.

Dzień przed szóstą rocznicą śmierci Robina Williamsa post na Twitterze opublikowała jego córka Zelda. Ogłosiła, że na skutek ogromnej ilości wysyłanych do niej wiadomości z hołdem dla jej ojca, postanowiła odpocząć od mediów społecznościowych. „Choć nieustannie jestem poruszona waszą miłością do niego, bywają takie dni, w których czuję się jak przydrożny pomnik, a nie osoba. Ludzie tu podjeżdżają i zostawiają swoje wspomnienia. Przytłaczają mnie wtedy wspomnienia innych, które duszą moje wspomnienia. Jutro byłoby to dla mnie za dużo” – napisała. (PAP Life)

 • 22:34 Seong-Jin Cho, Claude Debussy Passepied
 • 22:38 Jan Sebastian Bach Orchestral Suite No.2 in B minor BWV.1067 (5)
 • 22:42 Antonin Dvorak Legendy op. 59 (No. 6 in C sharp minor)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic