Informacje

Jest pierwsze zdjęcie Agnieszki Więdłochy z planu filmu „Gierek”

Dodano:
Jest pierwsze zdjęcie Agnieszki Więdłochy z planu filmu „Gierek”

fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Twórcy powstającego właśnie filmu „Gierek” nie szczędzą informacji dotyczących tej oczekiwanej przez widzów produkcji. Kolejnym zdjęciem z planu podzielił się na Twitterze współautor scenariusza, Rafał Woś. Widać go w towarzystwie wcielającego się w postać Edwarda Gierka, Michała Koterskiego oraz Agnieszki Więdłochy.

Tym samym Agnieszka Więdłocha jest kolejną gwiazdą w obsadzie filmu „Gierek”, która została potwierdzona. Jej obecność nie zaskakuje, gdyż była już wcześniej zapowiadana przez twórców. Teraz możemy zobaczyć ją na planie. „Dziś w KC PZPR doszło do ważnego spotkania” – opisał swoje zdjęcie umieszczone na Twitterze Rafał Woś. Spotkanie mogła dotyczyć przemysłu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, na co wskazuje umieszczona w tle mapa.

Innymi materiałami z planu „Gierka” podzielił się też na Instagramie Rafał Zawierucha, który pokazał od kulis plan zorganizowany w Dąbrowie Górniczej. Właśnie tam zakończył się pierwszy etap zdjęć na Śląsku i w Zagłębiu, o czym poinformował Michał Koterski. „Właśnie zakończyliśmy pierwszy etap zdjęć na Śląsku i w Zagłębiu do filmu +GIEREK+. Trochę mi smutno, bo zostaliśmy tu ugoszczeni jak na pierwszego sekretarza przystało, czyli po królewsku i wydarzyły się tu magiczne rzeczy, ale tak to jest, kiedy spotkają się ludzie, którzy kochają robić kino. Jestem na maksa szczęśliwy i wdzięczny, że mogę pracować w tak wspaniałej produkcji z tak wspaniałymi artystami. Trzymajcie kciuki, to jeszcze nie koniec przygody!!! Ruszamy do Warszawy” – napisał Koterski.

Akcja realizowanego przez braci Węgrzynów filmu „Gierek” rozgrywać się będzie pomiędzy 1970 i 1982 rokiem, czyli w okresie pomiędzy objęciem przez Edwarda Gierka stanowiska I sekretarza PZPR, a opuszczeniem ośrodka internowania, pobyt w którym o mało nie przypłacił śmiercią. W filmie wystąpią m.in. Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Klaudia Halejcio, Antoni Pawlicki, Natalia Lesz, Maciej Zakościelny oraz Sebastian Stankiewicz. (PAP Life)

 • 20:03 Hans Zimmer CheValiers De Sangreal
 • 20:07 Christophe Beck Introduction
 • 20:12 Michał Lorenc Powrót
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic