Informacje

Jessica Chastain zastąpi Michelle Williams w remake’u „Scen z życia małżeńskiego”

Dodano:
Jessica Chastain zastąpi Michelle Williams w remake’u „Scen z życia małżeńskiego”

fot.PAP/EPA

Stacja HBO przygotowuje remake serialu Ingmara Bergmana „Sceny z życia małżeńskiego”. W rolach głównych w tej produkcji mieli wystąpić Oscar Isaac oraz Michelle Williams. Tej drugiej jednak w nim nie zobaczymy. Powodem jest konflikt terminów i inne zobowiązania aktorki. Rolę, którą miała zagrać Williams, zagra w „Scenach z życia małżeńskiego” Jessica Chastain.

Informację o zaangażowaniu Chastain podał portal „Deadline”. Nie będzie to pierwszy projekt, w którym popularna aktorka zagra u boku Oscara Isaaca. Wcześniej oboje wystąpili w „Roku przemocy” z 2014 roku. Znają się jednak o wiele dłużej, bo oboje studiowali aktorstwo w prestiżowej szkole Julliarda. Prywatnie są przyjaciółmi.

Sześcioodcinkowy miniserial „Sceny z życia małżeńskiego” zadebiutował w szwedzkiej telewizji w 1973 roku. Rok później został pokazany w Stanach Zjednoczonych w skróconej, trzygodzinnej wersji, która spełniała wymagania seansu kinowego. Bohaterami było małżeństwo grane przez Liv Ullman i Erlanda Josephsona, tematem zaś ich rozstania i powroty na przestrzeni kolejnych dekad. Bergman napisał scenariusz serialu, a inspiracją do niego były osobiste doświadczenia, w tym te z trwającego od 1965 do 1970 roku małżeństwa z Liv Ullman.

Twórcą nowej wersji „Scen z życia małżeńskiego” będzie Chagaj Lewi, autor m.in. popularnego serialu „The Affair” oraz izraelskich seriali „Nasi chłopcy” i „BeTipul”. Ten drugi doczekał się kilku remake’ów, w tym polskiego „Bez tajemnic”. Lewi nie tylko napisze scenariusz i wyreżyseruje serial z Isaakiem i Chastain, ale będzie też jednym z jego producentów.

Dla Jessiki Chastain to jeden z wielu projektów, w które jest teraz zaangażowana. Niedawno premierę miał thriller z jej udziałem zatytułowany „Ava”, a w ostatnich tygodniach pojawił się zwiastun innego sensacyjnego widowiska „The 355”, w którym zagrała u boku m.in. Penelope Cruz, Lupity Nyong’o i Diane Kruger. Inne projekty aktorki to opowiadający o słynnej teleewangelistce film „The Eyes of Tammy Faye", opowiadający o pandemii ospy „The Division” Davida Leitcha, a także „The Forgiven” oraz serial, w którym wcieli się w rolę wokalistki country Tammy Wynette. (PAP Life)

 • 10:31 Gabriel Yared Crazy Tom
 • 10:36 Lana Del Rey Young And Beautiful
 • 10:44 Lisa Gerrard, Klaus Badelt Elysium
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 336, Sunday, 22 November 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic