Jeremy Renner opowiedział w telewizji o kulisach swojego koszmarnego wypadku

W środę 29 marca amerykańska stacja telewizyjna ABC News opublikowała zwiastun specjalnego programu „Jeremy Renner: The Diane Sawyer Interview – A Story of Terror, Survival and Triumph”. Jest to wywiad, w którym słynny aktor opowiada o szczegółach wypadku, którego doznał 1 stycznia podczas odśnieżania drogi w pobliżu swojego rancza. Program zostanie wyemitowany 6 kwietnia, będzie również dostępny na platformie streamingowej Hulu.

Jeremy Renner opowiedział w telewizji o kulisach swojego koszmarnego wypadku

Wyemitowany w środę zwiastun nie pozostawia złudzeń, że wywiad przeprowadzony przez Diane Sawyer z gwiazdorem „Avengersów” będzie poruszający. Pokazano w nim wstrząsające zdjęcia z okresu rekonwalescencji po wypadku, przeplatając je migawkami filmów z udziałem Rennera. W tle usłyszeć można zapis rozmowy telefonicznej z centrum ratunkowym tuż po tym, jak aktor został przejechany przez pług śnieżny. Na nagraniu wyraźnie słychać jęki, a właściwie rzężenie cierpiącego Rennera.

Poruszająca jest też sama rozmowa z aktorem. Diane Sawyer, siedząc naprzeciwko niego, wyczytała mu listę uszkodzeń ciała, których doznał. „Osiem żeber złamanych w 14 miejscach, prawe kolano, prawa kostka złamana, piszczel lewej nogi złamana, lewa kostka złamana, prawy obojczyk złamany, prawe ramię złamane, twarz, oczodół, szczęka, żuchwa złamane, płuco zapadnięte, wątroba przebita kością żebrową… Brzmi przerażająco”. Renner w odpowiedzi wyznał, że w trakcie rekonwalescencji ciągle myślał o tym, jak teraz będzie funkcjonowało jego ciało. „Czy będę tylko kręgosłupem i mózgiem, jak eksperyment naukowy?” - powiedział. Dodał jednak, że nie żałuje tego, co się zdarzyło. Ratował przecież siostrzeńca, który ugrzązł w śniegu. I gdyby znów doszło do podobnej sytuacji, postąpiłby tak samo. Wspomniany siostrzeniec też wziął udział w nagraniu programu „Jeremy Renner: The Diane Sawyer Interview – A Story of Terror, Survival and Triumph”. Zdradził w nim, że gdy podbiegł do Rennera i zobaczył krew płynącą z jego głowy, był przekonany, że wujek nie żyje.

11 kwietnia, czyli kilka dni po emisji tego programu, Jeremy Renner ma się pojawić na premierze miniserialu dokumentalnego „Rennervations”, traktującego o odnawianiu pojazdów. Wydarzenie to odbędzie się w Regency Village Theater w Los Angeles. Po projekcji aktor weźmie udział w sesji krótkich pytań i odpowiedzi z fanami. Wszystkie cztery odcinki „Rennervation” trafią 12 kwietnia na platformę Disney+. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic